Zavřít reklamu

Google začal vydávat nový systémový update pro obchod Google Play, který přináší funkce Androidu 13 na zařízení se staršími verzemi systému. Jednou z těchto funkcí je Photo Picker. Tato funkce se jako první objevila v betaverzích Androidu 13, podle Googlu ji však dostanou prostřednictvím právě vydávaného systémového updatu pro Google Play zařízení běžící na Androidu 11 a 12.

Photo Picker je konkrétně novou bezpečnostní funkcí Androidu 13, která mění způsob, jak aplikace žádají přístup k mediálním souborům na androidových zařízeních. Funkce uživatelům umožňuje vybrat si mediální soubory, ke kterým mají mít aplikace přístup, místo aby aplikacím dávali plné oprávnění ke všem mediálním souborům. Kromě této funkce přidává nový update podporu pro aplikace pro streamování videa do Android Automotive, což je informační a zábavní systém, který se dodává s některými auty.

Uživatelé zařízení Galaxy mohou zkusit aktualizovat systém Google Play otevřením Nastavení, zvolením možnosti Biometrika a zabezpečení a klepnutím na volbu Aktualizace systému Google Play.

Související články

Dnes nejčtenější

.