Zavřít reklamu

Fanoušci Samsungu už netrpělivě vyhlížejí jeho nové „skládačky“ Galaxy Z Fold4 a Z Flip4. Korejský smartphonový obr udělal u jejich třetí generace spoustu významných změn, takže bude zajímavé sledovat, jaká zlepšení chystá pro generaci příští. Před pár týdny Samsung potvrdil, že své nové ohebné telefony představí v druhé polovině roku. Nyní web The Elec, který cituje server SamMobile, přinesl zprávu, že společnost začala s hromadnou výrobou jejich klíčových komponent.

Pokud jde o samotné telefony, ty by měly vstoupit do hromadné výroby v červnu nebo začátkem července. Očekává se, že uvedeny na scénu budou v srpnu nebo září. Podle webu Samsung předpokládá, že dodá na trh přes 10 milionů nových „ohýbaček“. Očekává prý, že 70 % dodávek bude tvořit Galaxy Z Flip4 a 30 % Galaxy Z Fold4.

Pokud se korejskému gigantovi skutečně podaří letos dodat na trh 10 milionů nových ohebných telefonů, bude to znamenat 1% penetraci globálního smartphonového trhu. To by byl významný milník, neboť skládací smartphony stále tvoří jen nepatrný zlomek trhu. Díky usilovné snaze Samsungu učinit z nich mainstreamové produkty se to však pomalu, ale jistě mění. Teď by to ale chtělo i rozšíření snahy konkurence, která se vesměs orientuje jen na čínský trh. Na Google I/O jsme také očekávali představení prvního ohebného řešení Googlu, ale nestalo se tak. Pořád také čekáme, jak zareaguje Apple, který stále vyčkává a do ohýbacího segmentu se nijak nehrne.

Telefony Samsung Galaxy Z koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.