Zavřít reklamu

Nedávno jsme vás informovali, že příští vlajkový čip Qualcommu Snapdragon 8 Gen 1+ se zřejmě zdrží a místo očekávaného června bude představen až někdy v druhé polovině roku. Nyní to ale vypadá, že bude uveden na scénu ještě v květnu, konkrétně již tento týden.

Snapdragon 8 Gen 1+ bude pravděpodobně představen na akci Snapdragon Night, která se koná už 20. května v Číně. Kromě nejnovějšího vlajkového čipu by mohl Qualcomm odhalit i méně výkonnou platformu Snapdragon 7 Gen 1. Snapdragon 8 Gen 1+ by měl používat stejné procesorové rozvržení jako Snapdragon 8 Gen 1: jedno supervýkonné jádro Cortex-X2 s taktem 3 GHz, tři výkonná jádra Cortex-A710 a tři úsporná jádra Cortex-A510 a podle všeho bude mít vylepšený grafický čip. Měl by být vyráběn 4nm procesem společnosti TSMC a celkově být zhruba o 10 % rychlejší než aktuální vlajkový čip. Debutovat bude údajně v „supervlajce“ Motorola Edge 30 Ultra a používat jej mají mimo jiné i příští „skládačky“ Samsungu Galaxy Z Flip4 a Z Fold4.

Pokud jde o Snapdragon 7 Gen 1, ten by měl disponovat čtyřmi výkonnými jádry Cortex-A710 s frekvencí 2,36 GHz a čtyřmi úspornými jádry s taktem 1,8 GHz a grafickým čipem Adreno 662. Údajně jej jako první bude používat smartphone Oppo Reno8, který má být představen hned 23. května.

Související články

Dnes nejčtenější

.