Zavřít reklamu

Video streamovacích platforem je i v tuzemsku pořád více a více. Nedávno nám přibylo HBO Max, v červnu se k nám chystá Disney+. Je ale pravda, že největší je pořád Netflix. Jeho nabídka je bezesporu nejobsáhlejší a také patřičně košatá, takže je někdy problém najít v ní to, co chcete. Existuje ale jednoduchá pomoc, a tou jsou kódy na Netflix. 

Netflix má poměrně chytré vyhledávání obsahu, kdy mu stačí říci, že chcete vyhledat komedie a on vám předloží výsledky. Najdete zde i podkategorie, kterými můžete určit zemi původu nebo bližší zaměření, jako třeba vánoční komedie atd. Stejně to funguje i když hledáte třeba oblíbené herce. Je ale pravda, že takto se dočkáte jen toho nejznámějšího obsahu. Pokud chcete vidět nějaké raritky, pravděpodobně budete muset hledat hlouběji.

I když má tedy Netflix hledání chytré, systém kategorizace filmů a televizních pořadů používá opravdu podivný, protože zde vlastně není žádná záložka kategorií. Hluboko v systému však obsahuje množství kódů, které obsahují žánrově škatulkovaný obsah platformy. Patřičným kódem si jej pak jednoduše zobrazíte a vyberete, na co se chcete dívat. Pamatujte ale, že obsah se liší oblast od oblasti, a ne všechny kódy tedy fungují na všech místech. Pokud vám nevadí angličtina, můžete se také přepnout na tento jazyk a tím si zobrazit více obsahu, který se nám nezobrazuje kvůli absenci české lokalizace (dabingu nebo titulků).

Kódy na Netflix a jejich aktivace 

  • Otevřete webový prohlížeč. 
  • Zadejte web Netflixu.
  • Přihlaste se. 
  • Do adresního řádku zadejte https://www.netflix.com/browse/genre/ a za lomítko napište vybraný kód. Jejich seznam najdete v galerii níže.

Kdyby vás pak zajímalo, jak se takové kódy vlastně vytvářejí, tak Netflix kategorizuje své seriály a filmy díky kombinaci lidské a umělé inteligence. Jinými slovy má spoustu zaměstnanců, kteří sledují, hodnotí a označují obsah platformy, aby získali jistá metadata. Prostřednictvím algoritmů je pak obsah rozdělen do desítek tisíc různých mikrožánrů nebo, jak je Netflix rád nazývá, alt-žánrů. Některý z kódů ve výše uvedeném seznamu také nemusí zcela fungovat, protože jej mohl Netflix už změnit.

Netflix si z Google Play stáhnete zde

Související články

Dnes nejčtenější

.