Zavřít reklamu

Asi nikdo nemůže vyčítat Samsungu to, že by systém Android nepoužíval chytře a nápaditě. Kromě odlišení svých mobilních produktů od konkurence prostřednictvím nadstavby One UI nabízí korejský obr také desktopový režim pro zvýšení produktivity s názvem DeX, který podporuje většina zařízení Galaxy. Jde prakticky o jediného výrobce androidových telefonů, který tak činí. Na druhé straně mince je aplikace Samsung Kids, která má s produktivitou jen pramálo společného. I když díky potenciálu zabavit děti by jeden mohl namítnout, že rodičům může, alespoň na chvíli, umožnit dohnat mnoho restů, na které jinak nemají čas. Pokud vás zajímá, co Samsung Kids vlastně je a co umí, čtěte dál.

Samsung Kids je aplikace, která funguje podobně jako androidový launcher, a s trochou nadsázky bychom mohli říci, že je to velmi odlehčená verze One UI pro děti. Je to prostě bezpečné prostředí pro používání smartphonů a tabletů Galaxy dětmi. Rodičům toto prostředí výrazně usnadňuje kontrolu času, který děti na svém telefonu či tabletu stráví, a typ obsahu, ke kterému se mohou dostat na svém zařízení online. Prostředí hraje všemi barvami a je plné svérázných animovaných postaviček.

Samsung_Kids_2

Co je však ještě důležitější, aplikace zabraňuje nechtěným nákupům v obchodech Google Play nebo Galaxy Store a omezuje přístup ke standardnímu rozhraní One UI a všem nainstalovaným aplikacím nainstalovaným na vašem zařízení Galaxy, i když si rodiče samozřejmě mohou nastavit výjimky.

Fotoaparát a Galerie v Samsung Kids

I když Samsung Kids omezuje přístup k aplikacím One UI, přichází se svou vlastní sadou zabudovaných, k dětem přívětivých titulů, a to včetně telefonní aplikace, aplikace fotoaparátu a Galerie. Tyto aplikace byly navrženy přímo pro Samsung Kids, takže se v mnoha ohledech liší od běžných aplikací Samsungu v One UI. Například telefonní aplikace je v Samsung Kids záměrně blokována a nemá ani číselník či přístup k vašemu seznamu kontaktů. Jen vy rozhodujete, na která čísla mohou vaše ratolesti volat.

Aplikace fotoaparátu je oproti té běžné zjednodušená a má vlastní barevné efekty a filtry. Podobně zjednodušená je i Galerie, oproti té běžné nemá přístup k vašim fotografiím, videím a ani obrázkům pořízeným v Samsung Kids. Obsahuje pouze snímky a videa pořízená zabudovanou aplikací.

Samsung Kids kromě toho disponuje bočním panelem domovské obrazovky podobným agregátorům obsahu Samsung Free a Google Discover, které lze v nastavení rodičovské kontroly vypnout. Tento panel ukazuje dětem partnerský obsah vhodný výhradně pro mladistvé a některé užitečné informace.

Zabavte své ratolesti bezpečnými hrami bez reklam

Výchozí domovská obrazovka také obsahuje zástupce pro několik mobilních her bez reklam, které si můžete bezpečně stáhnout z obchodu Galaxy Store. Je tu např. kreslící hra Bobbyho plátno s funkcí omalovánek nebo jednoduchá puzzle hra Dobrodružství Crocro.

Pak je zde internetový prohlížeč Můj prohlížeč, který má přístup pouze k několika webovým portálům s označením Dogo News, Dogo Movies a Dogo Books. Rodiče v něm také mohou manuálně přidat přístup k libovolnému webu, který pro své děti považují za vhodný.

Samsung Kids umožňuje vytvořit více profilů

Jednou z skvělých funkcí aplikace je možnost nastavení více profilů. Rodiče mohou definovat profilové jméno a obrázek a datum narození a pouze oni mohou mezi jednotlivými profily přepínat (pomocí hesla, PINu, otisku prstu apod.). Rodiče mohou individuálně definovat, k čemu může mít každý profil v aplikaci přístup, což ocení zejména rodiče, kteří mají více než jedno dítě používající stejný telefon nebo tablet. Každý profil má vlastní rodičovskou kontrolu. Kromě toho kontakty povolené v telefonní aplikace u jednoho profilu nebudou dostupné v jiném. Podobně nebude obsah z Galerie v rámci jednoho profilu přístupný jinému. To samé platí o herním postupu atd.

Samsung Kids má veškerou rodičovskou kontrolu, kterou potřebujete

V aplikace nemohou uživatelé měnit nastavení, nakupovat ani stahovat aplikace, aniž by nejprve potvrdili otisk prstu či heslo nebo volitelný PIN kód Samsung Kids, který rodiče mohou přednastavit. Aplikaci navíc není možné zavřít či minimalizovat bez podrobností na zamykací obrazovce. Rodiče mohou být v klidu, když budou vědět, že jejich děti nemají přístup k aplikacím One UI bez ohledu na to, jaká tlačítka stisknou nebo provedou gesta, ať už náhodně, nebo jinak.

Tyto bezpečnostní funkce jsou zapnuty automaticky, rodiče se však mohou dostat k dalším rodičovským nastavením a omezit čas strávený na obrazovce u každého profilu zvlášť. Rodiče mají přístup k historii nejčastějších kontaktů, používaných aplikací a mediálních souborů. U každého profilu mohou individuálně udělit nebo „zatrhnout“ přístup k aplikacím, kontaktům a mediálním souborům.

Pokud máte děti a hledáte bezpečný způsob, jak s nimi bezpečně komunikovat na dálku nebo chcete, aby si užívaly jednoduché mobilní aplikace bez obav z reklam, skrytých nákladů, sledování dat apod., Samsung Kids pro vás mohou být velkým přínosem. Aplikaci si můžete stáhnout zde, je ale obvykle přítomna v rozhraní. Stačí k ní přistoupit skrze panel rychlých nabídek, kde vyhledejte funkci Kids. Po spuštění prostředí budete ještě muset jednotlivé aplikace nainstalovat klepnutím na ně.

Související články

Dnes nejčtenější

.