Zavřít reklamu

Meta (dříve Facebook) chystá „brzy“ přejmenovat svou platební službu Facebook Pay na Meta Pay. Tato změna je nejnovějším náznakem toho, že společnost ve velkém sází na fenomén jménem metaverse.

„Soustředíme se na zlepšení zkušeností z placení, které již poskytujeme s Facebook Pay. Chceme klást důraz na kvalitu v zemích, ve kterých už působíme, spíše než expandovat do nových zemí,“ uvedl v blogovém příspěvku šéf komerčních a finančních technologií ve společnosti Meta Stephane Kasriel. Podle něj dnes používají platformy společnosti pro placení lidé a podniky ve 160 zemích světa.

Kasriel ve svém příspěvku také „naťukl“, jak Meta přemýšlí o technologiích jako blockchain a NFT (Non-Fungible Token; nezaměnitelný token). „Představte si svět, kde baviči nebo sportovci mohou prodávat nezaměnitelné tokeny, které si fanoušci kupují, aby si je mohli vystavit ve svých virtuálních Horizon domovech,“ uvedl jeden příklad (Horizon Worlds je metaverzní sociální platforma společnosti). „Nebo si představte, že se toto vše spojí, když váš oblíbený umělec hraje na koncertě v metaverzu a sdílí NFT, který si můžete koupit, abyste po skončení show dostali vstupenku do zákulisí,“ popsal další příklad.

I přes své velké „metaverzní“ ambice společnost v této oblasti snižuje investice. Podle agentury Reuters nedávno svému personálu v divizi Reality Labs řekla, aby se připravil na škrty. To však nic nemění na tom, že v metaversu vidí budoucnost a že budoucí produkty bude vytvářet kolem něj (a stávající do něj integrovat).

Dnes nejčtenější

.