Zavřít reklamu

Google představil nový režim ve svých Mapách, který je navržený tak, aby uživatelům poskytl reálnější pohled na místa, kam jdou, předtím, než tam jdou. Immersive View je něčím jako Street View na nebi: můžete se dívat na lokalitu shora, abyste získali představu o jejím okolí, a poté se snížit na úroveň ulice, abyste viděli konkrétní místa, kam se chcete vydat.

Všechny obrázky v pohledu Immersive View jsou vytvořené kombinací snímků ze satelitů Googlu a režimu Street View. Když se v novém režimu pohybujete, vypadá to, jako když hrajete hru na střední detaily zasazenou do precizně vyškálovaného reálného světa. Jak Google dodává, Immersive View funguje na většině zařízení, v tuto chvíli je však omezeno pouze na několik světových metropolí, konkrétně San Francisco, New York, Los Angeles, Londýn a Tokio. Již brzy má nicméně přibýt více měst, takže se možná dočkáme i Prahy.

Mapy Google již zdaleka nejsou jen aplikací pro přesun z jednoho místa na druhé. Stále více se mění na digitalizovanou verzi reálného světa, což by mohlo mít s tím, jak se do popředí stále více dostává rozšířená realita a Google se přesouvá od procházení webu na procházení naší planety, obrovské důsledky. A Immersive View jasně ukazuje, co všechno Google s daty, které má k dispozici, dokáže.

Související články

Dnes nejčtenější

.