Zavřít reklamu

V neustále se vyvíjejícím světě je důležité, aby nám aplikace poskytovaly co nejčerstvější a nejaktuálnější informace. Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, je poskytnout obsah přidávaný samotnými uživateli. To ostatně umožňují i Mapy Google, které se ale potýkají s poměrně rozsáhlým trollingem. 

Google vydal poměrně zajímavou tiskovou zprávu, ve které informuje, jak se s nepravdivým obsahem vypořádává. Každý den prý obdrží přibližně 20 milionů příspěvků od lidí, kteří používají jeho Mapy Google. Tyto příspěvky zahrnují vše od aktualizované provozní doby podniků a jejich nových telefonních čísel až po jejich fotografie a recenze. Stejně jako u každé platformy, která takový obsah přijímá, musí Google zajistit, aby byly tyto informace pravdivé.

Díky kombinaci strojového učení ale i lidských operátorů se společnosti poměrně daří snižovat množství obsahu, který je na Mapách zobrazován jako podvodný. Ve skutečnosti se jedná o méně než jedno procento veškerého obsahu. Z důvodu pandemie, uzavřených podniků a jejich opětovnému otevírání tak přišlo loni Googlu o 30 % více aktualizovaných informací než v roce 2020. I tak jeho strojové učení zablokovalo na 100 milionů těchto úprav, protože obsahovaly určité nepravdy. Google přímo uvádí i přesnější čísla: 

  • Díky pokrokům v technologii bylo identifikováno a odstraněno více než 7 milionů falešných obchodních profilů – více než 630 000 z nich bylo nahlášeno přímo uživateli. 
  • Bylo zastaveno na 12 milionů pokusů o vytvoření falešných firemních profilů a téměř 8 milionů pokusů o získání firemních profilů, které nepatřily zakládajícím subjektům. 
  • Díky neustálému zdokonalování strojového učení technologie a týmy zaměstnanců společnosti zablokovaly více než 1 milion uživatelských účtů kvůli aktivitám porušujícím zásady platformy, jako je on-line vandalismus nebo podvody. 
  • Bylo zablokováno nebo odstraněno více než 95 milionů recenzí porušujících zásady platformy, z nichž více než 60 tisíc bylo odstraněno kvůli případům souvisejícím s COVID-19. Bylo také odstraněno více než milion recenzí, které byly nahlášeny přímo uživateli. 
  • Bylo zablokováno nebo odstraněno více než 190 milionů fotografií a 5 milionů videí, které byly rozmazané, nekvalitní nebo porušovaly zásady týkající se obsahu. 

Je rozhodně přínosné vidět, že za přítomným obsahem dostupným v Mapách Google nestojí jen chytré algoritmy ale i skuteční lidé. Je také fajn vědět, že se Google o platformu skutečně stará a uživatelé v ní tak mohou najít maximálně relevantní informace. Mapy Google už totiž dlouhou dobu nejsou jen o turn-by-turn navigací. 

Mapy Google stáhnete zdarma v Google Play

Související články

Dnes nejčtenější

.