Zavřít reklamu

Google po ukončení Google I/O 2022 uveřejnil druhou betu Androidu 13, která je nyní k dispozici pro vybraná zařízení. Změny nejsou sice nijak veliké, protože společnost především ladí předchozí funkce, i tak se ale objevilo několik poměrně zajímavých novinek.

Operační systém Android 13 a jednotlivé jeho aplikace Googlu přinesou mnoho novinek. Pokud se chcete podívat na všechno, co Google plánuje, doporučujeme podívat se na samotnou Keynote. Nová verze nejrozšířenějšího mobilního systému světa se dočkáme pravděpodobně v říjnu letošního roku, jakmile Google uvede do prodeje svoje nové telefony Pixel 7 a 7 Pro.

Tmavý režim lze naplánovat tak, aby se aktivoval před spaním 

Při nastavování plánů tmavého režimu je k dispozici nová možnost automatického jeho použití, když telefon přejde do režimu Času spánku. Nepřepíná se tedy ve fixně zvolený čas, ani podle systému, ale právě podle toho, jak máte tento režim určený. V tuto chvíli zde nefunguje funkce stmívání tapety, která byla spatřena v systému teprve před několika dny. Je samozřejmě ale možné, že se toto napraví v některých z příštích verzí systému.

Změna widgetu baterie 

V druhé betě byl změněn widget úrovně nabití baterie, který můžete umístit na domovskou obrazovku a sledovat tak úroveň nabití nejen smartphonu, ale i k němu připojeného příslušenství. Pokud k němu ale nemáte připojené zařízení žádné, jako např. sluchátka Bluetooth, widget se vyplní jen aktuální úrovní nabití baterie telefonu. Navíc při umisťování nebo vyhledávání widgetu se nyní ten nachází v sekci Baterie, nikoli v předchozí a poněkud matoucí sekci Služby nastavení.

Android-13-Beta-2-features-10

Zvýšená minimální úroveň spořiče baterie 

Google zvýšil minimální úroveň, při které se ve výchozím nastavení aktivuje režim úspory baterie z 5 na 10 %. To samozřejmě pomůže zvýšit životnost baterie na jedno nabití. Chcete-li toto však obejít, můžete vždy nižší možnost sami určit ručně. Pokud by to mělo zachránit zařízení nějakou šťávu zcela automaticky, bez nutnosti vašeho vstupu, je to asi fajn řešení.

Android-13-Beta-2-features-7

Ladění animací 

V systému byla také vyladěna řada klíčových animací. Nejvýraznější je to při odemykání zařízení za pomoci skenu otisku prstu, který jakoby pulsuje, zobrazení ikona na ploše je pak efektnější. Nabídka Nastavení také získala několik vizuálních vylepšení animace při vstupu do dílčích nabídek a záložek. Po klepnutí na možnost se nově dané sekce vysunou do popředí, místo toho, aby jen vyskočily, jako tomu bylo v předchozích sestaveních.

Trvalý hlavní panel 

Ladí se i samo rozhraní, a to zejména na zařízeních s většími displeji. Pokud má totiž váš displej minimální limit DPI pro zobrazení trvalého hlavního panelu, ten se nyní přizpůsobí tmavému režimu systému a odpovídajícímu motivu. Při dlouhém stisknutí ikony v tomto „doku“ také získáte rychlý přepínač pro vstup do režimu rozdělené obrazovky, aniž byste museli vstupovat do nabídky multitaskingu. Toto se hodí zejména v případě skládacích zařízení Samsungu a dalších.

Android-13-Beta-2-features-8

Související články

Dnes nejčtenější

.