Zavřít reklamu

Samsung na právě probíhajícím veletrhu Integrated Systems Europe (ISE) 2022 v Barceloně ukázal budoucnost technologie microLED. Konkrétně ji předvedl v několika nových modelech televizoru The Wall. Vedle toho představil nový venkovní displej a interaktivní obrazovku pro oblast vzdělávání.

Samsung na letošním veletrhu ISE představil televizor The Wall (modelový název IWB) pro rok 2022. Jde o inovativní modulární microLED obrazovku, která bude dostupná v roztečích 0,63 a 0,94 pixelů, přičemž 0,63pixelová rozteč je v řadě The Wall vůbec nejtenčí. Nový model je možné si již nyní předobjednat.

The Wall 2022 jinak nabízí displej s obnovovací frekvencí 120 Hz, vrcholovým jasem 2000 nitů a podporou obsahu HDR 10/10+ a LED HDR a je k dispozici ve velikostech 110 palců s rozlišením 4K a 220 palců s rozlišením 8K. Chlubí se také výkonným procesorem Micro AI, který analyzuje každou sekundu obsahu a optimalizuje kvalitu obrazu a zároveň odstraňuje šum.

Na veletrh přivezl Samsung také model The Wall All-in-One (modelový název IAB), který je k dispozici ve velikostech 146 palců s rozlišením 4K, 146 palců s rozlišením 2K a 110 palců s rozlišením 2K. Tento model bude dostupný po skončení veletrhu. Pyšní se tloušťkou jen 49 mm, zabudovaným mediálním přehrávačem S-box, zmíněným procesorem Micro AI a 146palcové varianty je možné nainstalovat vedle sebe a vytvořit tak model s poměrem stran 32:9 a odnímatelnou funkcí.

Kromě výše uvedených obrazovek Samsung na ISE 2022 ukázal nový venkovní displej OHA, který bude dostupný v úhlopříčkách 55 a 75 palců a který nabízí stupeň krytí IP56 a snadnou instalaci. Využití najde například u nabíjecích stanic pro elektromobily. Kdy bude uveden na trh, Samsung neprozradil.

Samsung_displej_OHA

A konečně, korejský gigant představil i displej Samsung Flip Pro, který bude dostupný ve velikostech 75 a 85 palců. Jedná se o interaktivní tabuli, která nabízí učitelům i studentům lepší použitelnost a specializované funkce, které splňují neustále se měnící požadavky ve vzdělávání.

Flip Pro se chlubí špičkovou dotykovou latencí, vícedotykovými funkcemi umožňujícími současnou spolupráci až 20 lidí, intuitivním ovládacím panelem, senzory pro ovládání jasu, čtyřmi předními a zadními reproduktory a v neposlední řadě USB-C konektorem, který poskytuje integrované ovládání videa a napájení (65W nabíjení). Kromě toho nabízí funkci SmartView+, která umožňuje bezdrátové připojení až 50 zařízení najednou a vícenásobné zobrazení až na čtyřech obrazovkách, což najde využití například ve větších zasedacích místnostech nebo digitalizovaných učebnách. Ani u tohoto displeje Samsung nesdělil dostupnost. Samsung také nabízí virtuální prohlídku výše zmíněných produktů, viz tento odkaz. Veletrh potrvá do pátku 13. května.

Dnes nejčtenější

.