Zavřít reklamu

Samsung vyrábí jedny z nejlepších televizí, ke kterým můžete připojit svůj Xbox. Ke hraní xboxových her na své TV však brzy nebudete potřebovat ani samotnou konzoli. Microsoft totiž se Samsungem pracuje na aplikaci, která vám umožní streamovat hry přímo na televizoru.

Microsoft to s cloudovým hraním myslí opravdu vážně. V rámci své iniciativy Xbox Everywhere chce zpřístupnit xboxové hry všem, i když nemají jeho konzoli. Tato aplikace pro chytré televizory Samsungu by měla dorazit v příštích 12 měsících.

To, že si Microsoft pro tento projekt vybral právě Samsung, dává perfektní smysl. Korejský obr je světově největším dodavatelem špičkových televizorů, takže aplikace se dostane k desítkám milionů lidí. Žádný jiný výrobce televizorů nemá takový dosah.

Prostřednictvím herní služby Microsoftu Xbox Cloud Gaming je již nyní možné streamovat hry na počítači a mobilních zařízeních a chystaná xboxová aplikace pro chytré TV Samsungu hraní her v konzolové kvalitě usnadní ještě více. Detaily o aplikaci nejsou v tuto chvíli známy, je však velmi pravděpodobné, že uživatelé budou k přístupu k herní knihovně potřebovat předplatné Xbox Game Pass.

Televize Samsung koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.