Zavřít reklamu

Samsung uvedl na scénu světově první 512GB CXL DRAM paměťový modul pro servery. CXL je zkratkou pro Compute Express Link a tato nová paměťová technologie nabízí extrémně vysokou kapacitu při velmi nízké latenci.

Přesně před rokem se Samsung stal prvním, kdo představil prototyp CXL DRAM modulu. Od té doby korejský technologický gigant pracuje se společnostmi zabývajícími se datovými servery a čipy na standardizaci a vylepšení standardu CXL DRAM. Nový CXL modul Samsungu je postaven na CXL ovladači ASIC (Application-Specific Integrated Circuit). Ve srovnání s CXL modulem minulé generace nabízí čtyřnásobně větší kapacitu paměti a pětinovou systémovou latenci.

Značky jako Lenovo nebo Montage spolupracují se Samsungem na integraci CXL modulů do svých systémů. Standard CXL nabízí mnohem vyšší kapacitu než běžné DDR paměťové systémy a je také snadnější jej škálovat a konfigurovat. Poskytuje i lepší výkon v oblastech jako AI, u skutečně objemných dat a své využití najde i v metaverse. V neposlední řadě je nový CXL modul prvním, který podporuje nejnovější rozhraní PCIe 5.0, a má form faktor EDSFF (E3.S), který je ideální pro cloudové a podnikové servery příští generace. Samsung začne vzorky modulu rozesílat zákazníkům a partnerům v letošním třetím kvartálu, přičemž připraven pro nasazení do platforem nové generace má být někdy během příštího roku.

Související články

Dnes nejčtenější

.