Zavřít reklamu

Cloudové hraní je pro každého skvělým způsobem, jak objevovat a hrát nové hry bez nutnosti si je stahovat do zařízení. Nyní se v cloudové službě Microsoftu Xbox Cloud Gaming tak trochu nečekaně objevil multiplayerový hit Fortnite, a to zcela zdarma.

Značka Xbox si na tradiční PC scéně a v oblasti cloudového hraní vydobyla velmi solidní jméno. Jak Game Pass, tak Game Pass Ultimate jsou úspěšnými produkty, které hráčům za měsíční předplatné umožňují hrát tolik her, kolik chtějí. Do streamovacích služeb jako Xbox Game Pass Ultimate nebo Google Stadia ale jen zřídkakdy zavítají hry typu free-to-play, protože to z finančního hlediska nedává moc smysl.

To se však nyní podle všeho mění. Xbox totiž prostřednictvím partnerství se studiem Epic zpřístupnil v cloudu globálně populární battle royale hit Fortnite, a to bez nutnosti platit předplatné Xbox Game Pass Ultimate. Je tak vůbec první hrou, kterou je možné v rámci služby Xbox Cloud Gaming hrát zdarma. Stačí mít jen účet Microsoftu a stabilní internetové připojení na zařízení s Androidem, iOS nebo PC. Hru na Androidu spustíte následovně:

  • Na svém zařízení přejděte na stránku Xbox.com/play.
  • Svým účtem Microsoftu se přihlaste do cloudové služby.
  • Najděte Fortnite a klepněte na Play.

Podporováno je dotykové ovládání, takže k telefonu nemusíte připojovat ovladač, pokud nechcete, ovšem pro hraní takové hry na mobilním zařízení se rozhodně doporučuje. Microsoft se nechal slyšet, že v budoucnu chce do své cloudové služby přidat více free-to-play titulů.

Dnes nejčtenější

.