Zavřít reklamu

Samsung, přesněji řečeno jeho vlajková divize Samsung Electronics, si v žebříčku 500 nejlepších korejských společností z hlediska tržeb udržela vedení. Její obrat v roce 2021 činil 279,6 bilionu wonů (zhruba 5,16 bilionu Kč). Informoval o tom web deníku The Korea Times.

Na druhém místě skončila přední korejská automobilka Hyundai Motor, která je hlavní divizí automobilového obra Hyundai Motor Group a která loni zaznamenala příjmy ve výši 117,6 bilionu wonů (přibližně 2,11 bilionu Kč). První trojici nejúspěšnějších uzavírá ocelářský obr POSCO Holdings, jehož tržby loni dosáhly 76,3 bilionu wonů (necelých 1,4 bilionu Kč). Tato společnost si z roku na rok polepšila o tři místa.

V novém žebříčku se objevilo celkem 39 nováčků, mimo jiné společnost Dunamu, která provozuje z hlediska hodnoty transakcí největší korejskou kryptoburzu Upbit, nebo gigant v oblasti K-popu Hybe, který zastupuje tamní populární hudební skupinu BTS. První zmíněná firma skončila na 168. místě, zatímco druhá si zajistila 447. příčku. To, že Samsung zůstává ve své domovině dle příjmů vedoucí společností, není nikterak překvapivé. Samsung je úzce provázán s korejským trhem a pracovní místa v něm jsou mezi místními velmi žádaná. Má také velký význam pro korejskou ekonomiku, neboť jeho roční tržby tvoří více než 10 % hrubého domácího produktu země.

Produkty společnosti Samsung koupíte například zde

Témata: ,

Související články

Dnes nejčtenější

.