Zavřít reklamu

Samsung byl jedním z vůbec prvních výrobců androidových smartphonů, kteří na trh uvedli zařízení s podporou 5G sítí. Zprvu tuto technologii „nesly“ pouze vlajkové lodě, postupně se rozšířila do střední i nižší třídy. Dnes si tak 5G telefon může dovolit opravdu skoro každý. Důsledná snaha dostat 5G k masám učinily ze Samsungu nezpochybnitelného lídra mezi výrobci 5G Android smartphonů, což nyní dokládá i nejnovější zpráva analytické společnosti Counterpoint Research.

Z její zprávy totiž vyplývá, že v měsíci únoru Samsung obsadil pět míst v seznamu deseti globálně nejprodávanějších 5G androidových telefonů. Tím vůbec nejprodávanějším byl s podílem 2,9 % Galaxy A52s 5G, který na tomto seznamu figuruje nepřetržitě již půl roku. Velmi dobře se mu dařilo na trzích západní Evropy.

Za ním se umístily smartphony Galaxy S22 Ultra, Galaxy S21 FE 5G a Galaxy A32 5G. Pátý zástupce korejského giganta, Galaxy A22 5G, obsadil 10. pozici. Zbytek míst vyplňují čínské značky Oppo, Honor, Vivo a Xiaomi. Vedení Samsungu na tomto poli se v následujících měsících může jen zvyšovat. Nedávno totiž uvedl na trh nové smartphony střední třídy Galaxy A33 5G a Galaxy A53 5G, které nabízejí skutečně excelentní poměr ceny a výkonu.

5G smartphony Samsungu koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.