Zavřít reklamu

Stává se vám také, že někdy chvátáte a omylem si smažete několik oznámení, která sice nemusí, ale také klidně mohou, být důležitá? Jak zjistíte, o čem vás informovala? Naštěstí pro to existuje řešení, které se jmenuje Historie oznámení. Jen je důležité mít tuto funkci zapnutou. 

Pokud tomu tak totiž je, tak vám Historie oznámení ukládá poslední příchozí oznámení po jejich uzavření. Jakmile je tak odstraníte z oznamovacího banneru, okamžitě se přesunou právě do historie, kde je snadno najdete. Nezobrazují se zde tedy ty aktuální, ale pouze ty uzavřené. Neplatí ale, že byste zde historicky dohledali úplně všechno. Historie si totiž pamatuje uzavřená oznámení jen po dobu 24 h. Potřebujete-li více, třeba rovnou celý měsíc, musíte sáhnout po aplikacích vývojářů třetích stran, jako je např. FilterBox.

Jak zapnout Historii oznámení na Samsungu 

Nejedná se čistě o funkci One UI, takže ji najdete i u více modelů telefonů různých výrobců. Postup aktivace i nahlížení do historie by měl být víceméně podobný. 

  • Otevřete Nastavení. 
  • Zvolte nabídku Oznámení. 
  • Sjeďte dolů a vyberte Rozšířené nastavení. 
  • Zde klepněte na Historie oznámení. 
  • Pokud nemáte funkci zapnutou, zapněte ji. Pokud již zapnutá je, níže vidíte uzavřená oznámení.

Oznámení se zobrazují v seznamu od nejnovějšího, takže nahoře bude vždy to poslední smazané. Oznámení jsou zde také aktivní, takže na něho stačí klepnout a budete přesměrováni stejně, jako kdybyste to dělali běžným způsobem. 

Související články

Dnes nejčtenější

.