Zavřít reklamu

11. května je ten den změny, kdy Google omezí způsob, jakým mohou vývojáři aplikací používat rozhraní API pro Usnadnění a tím pádem ten den, od kterého bude oemzenonahrávání telefonních hovorů skrze aplikace třetích stran. I když pak není v České republice nativní nahrávání hovorů v prostředí telefonů Samsung povoleno, existuje možnost, jak to stále obejít.

S návodem přišel blog artushtoto.eu, a to i bez rootu telefonu. Jde na to skrze změnu regionu CSC, což je kód pro konkrétní zemi a je spárován se zařízeními Galaxy. Samsung totiž vytváří jiný software pro různé země. Chcete-li zkontrolovat, jaký kód regionu CSC je ve vašem zařízení, jděte do Nastavení -> O telefonu -> Informace o softwaru a podívejte se na Verze softwaru poskytovatele služeb. Jednotlivé kódy pro jednotlivé oblasti najdete např. zde.

Jak uvádí blog, po změně vše funguje korektně, a to i co se týče aktualizací. Jedinými výjimkami jsou aplikace Samsung Free, SamsungPay nebo ID volaj. a ochrana proti spamu. Záleží to ale hodně na CSC, které vyberete. Postup změny je takový, že nejdříve povolíte vývojářské možnosti (v Informacích o softwaru 7krát klepněte na Číslo sestavení) a do počítače si stáhněte SamKEY CodeReader a ovladače Samsung.

Pro změnu CSC budete ale potřebovat jeden kredit SamKEY, kdy jich 15 stojí 45 dolarů. Na eBay ale seženete třeba 2 kredity za necelých 12 dolarů. Následuje připojení telefonu k počítači a změna CSC, jako je popsáno ve videu výše. Pro textový popis návodu krok za krokem se podívejte sem.

Související články

Dnes nejčtenější

.