Zavřít reklamu

Jak jsme vás v týdnu informovali, Google se chystá provést zásadní změnu politiky, která má zlikvidovat všechny aplikace třetích stran s možností nahrávat telefonní hovory. Bojuje proti tomu ostatně už dlouhodobě. Vývojáři aplikací však vždy dokázali využít nějaké skuliny, kterou nyní Google také zavírá. Pořád jsou zde ale nativní možnosti záznamu hovoru.

Nabízí je nejen Google, ale také Samsung u jeho telefonů Galaxy, a to už poměrně dlouhou dobu. Je to pro vás novinka? Nedivte se, pokud jste tuto možnost ve svém zařízení hledali, a nenašli jste ji. Funkce by totiž měla být přístupna, když otevřete aplikaci Telefon, zvolíte nabídku tří teček a dáte Nastavení.

Jako první se vám zde zobrazí možnost Blokovat čísla následovaná ID volaj. a ochrana proti spamu. A právě poté by mělo následovat i Nahrávání hovorů, jenže to zde chybí. Je tomu z toho důvodu, že Samsung v České republice z právních důvodů tuto funkci nezpřístupňuje. Jak vypadá rozhraní nahrávání hovorů v telefonech Galaxy v jiných zemích, kde je to povoleno, si můžete prohlídnout v následující galerii.

Chcete-li tedy se svým zařízením nahrávat telefonní hovory i nadále, máte jednoduše smůlu, protože 11. května 2022 by měly přestat všechny aplikace k tomu určené fungovat. Jako jediné východisko se tedy jeví použít hlasitý odposlech a zvuky zaznamenávat do aplikací diktafonu na nějakém druhém zařízení. 

Související články

Dnes nejčtenější

.