Zavřít reklamu

Samsung a Apple drží dohromady téměř 60% podíl na globálním trhu s tablety. Samsung v prvním kvartálu letošního roku vládl trhu s androidovými tablety s 8,2 miliony dodaných kusů, což je meziročně o 1,2 procenta méně. Jeho tržní podíl se nicméně zvýšil o 1,8 procentního bodu na rovných 20 %. Informovala o tom společnost Strategy Analytics.

Pokud jde o Apple, jeho meziroční dodávky tabletů se v letošních prvních třech měsících meziročně snížily o 6 % na 15,8 milionu kusů. I přes poměrně výrazný pokles se jeho tržní podíl zvýšil o 1,7 procentního bodu na 39 %.

Třetím v pořadí byl Amazon, který v předmětném období dodal na trh 3,7 milionu tabletů, což je meziročně o 1,3 % méně. I u něj se navzdory tomu tržní podíl zvýšil, a to o 0,8 procentního bodu na 9 %. Na čtvrtém místě skončil Microsoft s 3 miliony dodaných tabletů (meziročně jde o 20% pokles) a podílem 7 %. I když Samsung vyrábí některé z nejlepších tabletů, které si lze za peníze pořídit, stále pokulhává za Applem, pokud jde o celkové množství dodaných kusů. Má to hodně co do činění s popularitou iPadu, jenž se logicky stal první volbou těch, kteří jsou v ekosystému cupertinského giganta.

Tablety Samsung Galaxy koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.