Zavřít reklamu

Google vytvořil nový emoji font s názvem Noto Emoji, který se vyznačuje černobílým designem, jenž se snaží zachytit jednoduchost tohoto formátu. Novým fontem také na scénu vrací kdysi oblíbené bloby.

Emoji dneška jsou jiné než ty z minulosti. Dnešním trendem je detailnost a snaha o co největší realističnost, kdy emoji již nepředstavují širší koncepty. Tomuto trendu se snaží postavit Google se svým novým open-sourcovým variabilním fontem Noto Emoji. Jeho cílem je učinit emotikony „flexibilnějšími, aby představovaly myšlenku něčeho místo toho, co je konkrétně před vámi“. Např. taneční emoji dnes představuje pouze jednu podobu tance na úkor jiných typů.

Zatímco mnoho nových emotikonů podle Googlu vzniklo prostým převodem 1:1 či menší úpravou stávajících, s jinými měl více práce, například s vlajkami, u nichž jednoduché překreslení do černobílé podoby nestačí. Pokud jde o lidi, ti jsou v Noto Emoji představováni pomocí blobů Googlu. Díky tomu, že jde o variabilní font, mohou emoji vypadat jako „světlé“ nebo „tučné“. K dispozici jsou zde také světlé a tmavé režimy a možnost měnit barvu textu či znaku. Celkem nový font zahrnuje 3663 emotikonů a můžete si jej stáhnout zde.

Témata: ,

Související články

Dnes nejčtenější

.