Zavřít reklamu

Byla to tradice dlouhá téměř 10 let, kdy Samsung uváděl na trh svou novou vlajkovou řadu Galaxy S hned na začátku roku a řadu Note v druhé polovině roku. Teprve loni s tím definitivně přestal, protože řadu Note ukončil, respektive ji sloučil právě s „esky“. Druhá polovina roku je tak nyní věnována skládacím telefonům. 

To, že Galaxy Z Fold4 a Galaxy Z Flip4 přijdou na začátku druhé poloviny roku 2022 je jistotou, jenže pak může přijít dlouhé období ničeho, což je rozdíl oproti jaru, kdy nás společnost zásobuje i novými modely Galaxy A a M možná až příliš rychle. Uvedení nového smartphonu Galaxy Note bylo důležité především i proto, že Samsung s každým novým modelem řady často opravoval některé problémy řady Galaxy S z daného roku. Toho se však nyní dočkáme až na začátku roku 2023. Tentokrát místo toho dostaneme dva nové skládací modely, z nichž ani jeden jednoduše nebude tak univerzální, jako byl Galaxy Note.

Nezdá se například, že bude Galaxy Z Fold4 obsahovat integrovaný slot na pero S Pen, ani systém jeho fotoaparátů nebude tak špičkový, jako je ten u Galaxy S22 Ultra. Bude se tedy jednat o kompromis, který možná zaslouží označení phablet více, než tomu bylo kdysi u Notu. Ano, samozřejmě, že Galaxy S22 Ultra je vlastně Note roku 2022, jen nese jiné jméno. Samsung se tím snažil zjednodušit svou nabídku, jestli to ale udělal tím správným směrem, je otázkou. Galaxy S22 Ultra je totiž pořád hodně jiný než zbytek řady, v modelech řady Galaxy A také rozhodně není snadné se vyznat, který model je novější a který nahrazuje jaký. Když by to tedy měla společnost dělat komplexně, měla by se zaměřit především na levnější modely.

Skládacím telefonům společnosti se daří skvěle, a i když už konkurence vystrkuje růžky, vystrkuje je hodně pomalu, a to především pouze na čínském trhu. Applu stačí vydat jednu řadu iPhonů a žije z toho celý rok, Samsung musí razit jinou strategii, i když ani on si viditelně nechce kanibalizovat jednotlivé modely. K čemu by byl totiž Note 2022, kdyby byl stejný, jako S22 Ultra, jen se stylusem navíc? Tak či onak uvidíme, jaký humbuk udělají nové ohebné modely, a jestli z toho Samsung dokáže žít do doby, než nám ukáže alespoň Galaxy S22 FE.

Telefony řady Galaxy S22 koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.