Zavřít reklamu

Poté, co se šéf divize Samsung Display dozvěděl o plánech Applu snížit kvůli urgentním problémům v dodavatelském řetězci množství objednávek iPhonů, údajně odcestoval do USA, aby se setkal s vysokými představiteli cupertinského technologického obra a naléhal na ně, aby dodrželi smluvené množství objednávek. Informoval o tom korejský web The Elec.

Podle zdrojů z branže, na které The Elec odkazuje, se generální ředitel Samsung Display Choi Joo-sun snažil odradit šéfa Applu Tima Cooka od realizace plánů na snížení výroby a apelovat na něj, aby zajistil splnění smluvních závazků se společností Samsung, a to navzdory vyjádřenému záměru snížit objem výroby iPhonů v letošním roce z 220 milionů kusů na 185 milionů.

Samsung letos od Applu očekával minimálně 160 milionů objednávek OLED panelů. Cook však na tiskové konferenci, kde představoval finanční výsledky za uplynulý kvartál, prohlásil, že společnost se potýká s překážkami v dodavatelském řetězci, které mají přímý vliv na množství v budoucnu dodaných iPhonů.

Podle představitele pohybujícího se v branži mobilních displejů totiž prý Samsung Display různými kanály informoval, že ten může Apple žalovat za použití jeho patentu v konkurenčním OLED panelu. Podle všeho jde o panely čínské společnosti BOE. V celé kauze je ale mnoho neznámých. Samsung Display návštěvu svého šéfa v centrále Applu totiž sice nerozporuje, odmítá však, že by se někdo setkal přímo s Cookem.

Související články

Dnes nejčtenější

.