Zavřít reklamu

Displejová divize Samsungu Samsung Display má pro letošní smartphony Galaxy připravených celkem 155,5 milionu OLED panelů. Z toho si 6,5 milionu objednala z Číny. Informuje o tom web The Elec, který cituje server SamMobile.

Konkrétně si Samsung Display zmíněných 6,5 milionu OLED displejů objednal od čínských společností BOE a CSOT, přičemž 3,5 milionu měla dodat první zmíněná a 3 miliony druhá. V loňském roce si divize od těchto firem zajistila 500 tisíc, resp. 300 tisíc OLED panelů, avšak tehdy si od ní Samsung objednal podstatně méně displejů s touto technologií. Jedním ze smartphonů, který by mohl být novými OLED panely z dílny BOE a CSOT osazen, je Galaxy A73 5G.

Displejové divize Samsungu se týká ještě jedna zpráva. Podle odhadů analytiků by letos Samsung Display mohl dodat Applu pro jeho iPhony 137 milionů OLED panelů, což by bylo o 14 % více než loni. Kromě OLED panelů od Samsung Display by měl cupertinský smartphonový gigant získat 55 milionů panelů od společnosti LG Display a 31 milionů od zmíněné firmy BOE. Pokud jde o celý trh s displeji pro iPhony, největší podíl zaujímá s 61 procenty Samsung, následovaný LG s 25% podílem a BOE s podílem 14 %.

Související články

Dnes nejčtenější

.