Zavřít reklamu

Dnešní trh s nositelnou elektronikou zahrnuje převážně chytré hodinky a bezdrátová sluchátka, již brzy by se k nim však mohly přidat chytré kontaktní čočky. A jedním z lídrů tohoto rozvíjejícího se segmentu bude korejský technologický gigant Samsung.

Chytré kontaktní čočky jsou technologií budoucnosti, analytici se však domnívají, že tato budoucnost by mohla být již za dveřmi. I když v tuto chvíli nejsou komerčně dostupné žádné chytré kontaktní čočky, několik společností s touto technologií experimentuje. Jednou z nich je i Samsung.

Analytici z výzkumné a konzultační firmy Global Market Vision očekávají, že trh s chytrými kontaktními čočkami zažije „prudký rozvoj“. Než se chytré kontaktní čočky stanou široce dostupnými, bude to podle nich chvíli trvat, jakmile se tak ale stane, tato technologie prý velmi rychle získá na popularitě. Kromě Samsungu jsou v této oblasti činní i další známí technologičtí obři jako Sony a Google či švýcarská firma Sensimed AG, zabývající se výrobou zdravotních zařízení.

Korejský gigant ve skutečnosti „dělá“ do chytrých kontaktních čoček již delší dobu. Už v roce 2014 si nechal v Jižní Koreji zapsat příslušný patent a ve stejný rok si doma a v USA nechal zaregistrovat značku Gear Blink, která s chytrými kontaktními čočkami může úzce souviset.

Související články

Dnes nejčtenější

.