Zavřít reklamu

Pokud se i vám často stává, že hledáte klíče od domu a prostě nevíte, kde jste je nechali, nebo že nemůžete najít peněženku, o které jste si mysleli, že ji máte v brašně, nabízí se využití lokátorů. Jedná se o jednoduchá a malá zařízení, které dokážete za pomoci svého smartphonu vyhledat a tím samozřejmě i to, k čemu jsou uchycené, nebo v čem jsou vložené. 

Společnost Samsung má široký ekosystém produktů, kdy se v neposlední řadě zaměřuje i na domácnost. Dokáže tedy mít ve svém portfoliu robustní chladničky, ale i něco tak malého, jako je SmartTag – chytrý přívěsek, který vám pomůže najít ztracené věci. Jeho přidanou hodnotou pak je, že s ním můžete ovládat i svou chytrou domácnost. Ideálně tak zapadá do celého ekosystému společnosti. Aktuálně je navíc ve velice příjemné ceně, kdy na něm ušetříte nemalé peníze.

Chytrý přívěsek Galaxy SmartTag 

SmartTag se snadno připojují ke klíčům, taškám nebo dokonce k domácímu mazlíčkovi. Pokud si myslíte, že se vaše ztracená položka nachází v blízkosti, ale nemůžete ji najít, klepněte na mobilu na tlačítko vyzvánění a hledejte, odkud vychází vám známý zvuk, který začne vyzvánět ve vámi zvolené hlasitosti. Je-li to, co hledáte mimo dosah, a tedy i v případě off-line, může síť Galaxy Find Network použít naskenované údaje a soukromě ji pro vás vyhledat. Můžete jednoduše procházet historií míst, kde se štítek nacházel, a položku tak najít. SmartTag však dokáže ovládat i různá chytrá zařízení jediným kliknutím, takže můžete například rozsvítit světla v domácnosti ještě předtím, než vstoupíte dovnitř.

Galaxy SmartTag za zvýhodněnou cenu 549 Kč koupíte například zde

Chytrý přívěsek Galaxy SmartTag+ 

Disponuje technologií Bluetooth Low Energy (BLE) i ultrawideband (UWB), takže umožňuje přesnější lokalizaci než předchozí modely. Využívá rovněž technologii rozšířené reality, pomocí níž dokáže uživatele velmi jednoduše přivést ke ztracenému předmětu pomocí fotoaparátu smartphonu. Na displeji se zobrazí vzdálenost od hledaného předmětu a šipka ve směru, v jakém máte hledat. Když se k předmětu přiblížíte na dostatečnou vzdálenost, může přívěsek navíc hlasitě zazvonit, takže věc najdete, i když třeba zapadla pod gauč. Podmínkou je telefon s podporou UWB.

I jeho lze připevnit na libovolný předmět, například na batoh nebo klíče, a pak jej spolehlivě a snadno najít pomocí telefonu Galaxy. Ztracený předmět lze lokalizovat na mapě i v případě, že se nachází daleko od vás. Díky Bluetooth LE se totiž přívěsek dokáže připojit k libovolnému zařízení náležejícímu do ekosystému Galaxy, a s hledáním vám tedy mohou pomoci majitelé jiných přístrojů této řady. Když v aplikaci nahlásíte ztrátu přívěsku, dokáží jej lokalizovat zařízení Galaxy, která mají zapnutou funkci SmartThings, a vy dostanete hlášení o jeho poloze. Veškerá data jsou samozřejmě šifrovaná a chráněná, o poloze přívěsku se tak dozvíte jen vy. 

Galaxy SmartTag+ za zvýhodněnou cenu 679 Kč koupíte například zde

FIXED Smile PRO 

Protože Apple AirTagy fungují jen s jeho produkty a především iPhony, zmiňovat je nebudeme. Pak jsou zde ale mnozí další výrobci různých příslušenství, mezi které patří i značka Fixed. Lokalizační čip FIXED Smile PRO díky Bluetooth 5.0 jednoduše propojíte s chytrým telefonem a můžete tak sledovat jeho aktuální polohu. V průběhu připojení je aktuální poloha zobrazována na přehledné mapě, takže budete mít vždy dokonalé informace o jeho aktuální poloze.

Lokalizační čip FIXED Smile PRO je vybaven pohybovým senzorem, který zaznamená případný pohyb a okamžitě spustí hlasitý alarm. Jednoduché ovládání čipu je zajištěno aplikací v českém jazyce s automatickými aktualizacemi. Díky možnosti sdílení s více uživateli lze lokalizační čip FIXED Smile PRO spárovat s více zařízeními současně. Jeho cena je 399 Kč. 

FIXED Smile PRO koupíte například zde

Chipolo One 

Chipolo ONE vás nadchne. Toto kompaktní kolečko je opatřeno zabudovanou baterií, výkonným čipem i praktickým poutkem. Čip přitom snadno propojíte s vaším mobilním telefonem prostřednictvím aplikace Chipolo. Z ní ho poté můžete prozvonit, díky čemuž najdete své ztracené klíče, ale funguje i obráceně. Najít tak lze i mobilní telefon, a to dvojklikem na čipu, kterým tak pro změnu prozvoníte telefon.

Aplikace Chipolo vás upozorní i v případě, když předmět s čipem někde necháte a stejně tak je možné v ní sledovat místo, kde jste předmět měli naposledy. Vyhledávat lze také v rámci skupiny hlasových asistentů, jako je Google Assistant, Amazon Alexa a Siri. Čip přitom můžete připevnit nejen na klíče, ale rovněž peněženku či jakýkoli jiný předmět. Cena podle barevné varianty startuje na 513 Kč. 

Chipolo One koupíte například zde

Kompletní nabídku lokátorů najdete zde

Související články

Dnes nejčtenější

.