Zavřít reklamu

S tím, jak se smartphony pro stále více uživatelů stávají hlavními zařízeními, vzrůstá důležitost jejich zabezpečení. Google se i nadále soustředí na ochranu soukromí a bezpečnost mobilních zařízení, a to jak u chystaného Androidu 13, tak ve svém obchodě Google Play.

 

V novém blogovém příspěvku Google popisuje, jakého pokroku v oblasti mobilní bezpečnosti loni dosáhl. A některá zveřejněná čísla jsou vskutku působivá. Díky vylepšenému procesu kontroly, jak manuální, tak automatické, americký internetový gigant do svého obchodu nepustil 1,2 milionu aplikací porušujících jeho zásady. Zakázal také 190 tisíc vývojářských účtů vykazujících škodlivé chování a zavřel kolem 500 tisíc neaktivních nebo opuštěných účtů.

Google dále uvedl, že díky omezením přístupu k uživatelským datům 98 % aplikací migrujících na Android 11 nebo vyšší snížilo přístup k citlivým programovacím rozhraním (API) a uživatelským datům. Kromě toho zablokoval shromažďování obsahu z reklamních ID v aplikacích a hrách určených pro děti a zároveň umožnil každému uživateli vymazat informace o jeho reklamním ID z jakékoli aplikace. Technologický obr se v příspěvku také zmínil o bezpečnosti svých telefonů Pixel. Konkrétně připomněl, že používají modely strojového učení, jež vylepšují detekci malwaru v bezpečnostních službách Google Play Protect.

Související články

Dnes nejčtenější

.