Zavřít reklamu

Vývojářská sada Googlu ARCore usnadňuje vývoj aplikací pro rozšířenou realitu a garantuje, že uživatelé s nimi budou mít dobrou zkušenost bez ohledu na používané zařízení. Telefony či tablety k tomu musejí nejprve získat certifikaci, která vyžaduje, aby měly určitý hardware, a aby se tak zajistilo, že jejich výkon bude pro AR aplikace dostatečný. Nové modely získávají certifikaci obvykle před uvedením na trh či v krátké době od uvedení do prodeje. Nyní s mírným zpožděním tuto certifikaci obdržel i šampion střední třídy Samsungu Galaxy A53 5G.

Galaxy A53 5G se objevil na oficiálním seznamu zařízení podporujících ARCore spolu s dalšími zařízeními Samsungu z letošního roku. Konkrétně jde o smartphony Galaxy A23, Galaxy A33 5G, Galaxy F23 5G, Galaxy M23 5G, Galaxy M33 5G a tablet Galaxy Tab A8.

Byly doby, kdy technologie jako ARCore byly náročné na procesor, to však v dnešní době již neplatí. Většina zařízení je dnes dostatečně výkonná na to, aby si s AR bez potíží poradila. Google nicméně stále požaduje manuální certifikaci, aby bylo 100% zajištěno, že budou tato zařízení schopna poskytnout optimální zážitek.

Související články

Dnes nejčtenější

.