Zavřít reklamu

Když se podíváte na portfolio společnosti Samsung, zjistíte, že je to neuvěřitelně bohaté. Pod touto značkou totiž najdete nejen chytré telefony, tablety, chytré hodinky, TWS sluchátka, ale i televizory, projektory, chladničky, pračky, sušičky, vysavače, klimatizace atd. Co ale společnosti dosud chybělo, byly samozřejmě služby. 

Samsung v zařízeních Galaxy sice provozuje svůj Galaxy Store, který vyniká např. okamžitými hrami. Ale to je tak nějak všechno. Apple, jako hlavní rival společnosti, však již dávno pochopil, že ve službách je síla. Apple Music sice spustil už v roce 2015, v roce 2019 ale přišla herní platforma Apple Arcade a VOD služba Apple TV+. Konkrétně s poslední zmíněnou platformou aktuálně slaví americká společnost nebývalý úspěch, kdy jako první služba videa na vyžádání obdržela nejprestižnější cenu Oscar v nejvyšší kategorii, a to za film roku. Obdržel jej snímek V rytmu srdce.

Galaxy Arcade 

A protože je Apple největší rival Samsungu, a protože mají předplácené služby jasnou budoucnost, rozjíždí ty své i Samsung. V rámci jeho Galaxy Storu je tak přítomný Galaxy Arcade, který již obsahuje na stovku zajímavých titulů. Důležité je, že se nejedná jen o hříčky známé z Apple Arcade, nebo ty, které po instalaci zaberou jednotky GB. Samsung jde totiž cestou streamování, takže jednotlivé tituly nemusíte do svého zařízení ani instalovat.

Je přitom také jedno, jaké mají vaše telefony a tablety Galaxy výkon. Veškeré zpracovávání probíhá na serverech Samsungu, takže vy musíte mít jen ideální internetové připojení, a vše pak šlape jako na drátkách. Samozřejmostí je podpora i pro nejrozšířenější herní ovladače. Cena měsíčního předplatného je shodná jako v Apple Arcade, tedy 139 Kč měsíčně. 

Galaxy TV+ 

Máme zde největšího hráče v podobě Netflixu, nedávno na český trh vstoupila platforma HBO Max, která nahradila HBO GO a 14. června přijde i Disney+. Aby toho nebylo málo, rozrůstá se český rybníček VOD služeb i o Galaxy TV+ Samsungu, a to za opět za velice konkurenceschopných 139 Kč měsíčně (stejně jako stojí Apple TV+, ostatní služby mají základní tarif stanoven kolem 199 Kč).

Samsung ale nejde cestou poskytování vlastního obsahu. Přece jen je pro korejskou společnost Hollywood daleko, takže jednoduše bude kupovat licence na obsah od distribučních společností. Dočkat bychom se tak měli průřezu celou světovou kinematografií v závislosti na tom, jak budou agenti společnosti schopni vyjednávat. 

Kdy se dočkáme? 

Jak se vám tyto služby líbí? Nám se líbí moc, protože stream mobilních her je na vzestupu a přinést svou video streamovací platformu i na své vlastní televizory značky přímo svádí. Bohužel ani jednoho se v nejbližší době nedočkáme, i když bychom se tomu samozřejmě vůbec nebránili. Dneska máme 1. dubna, a proto jsme si dovolili přinést trošku spekulativní/aprílové téma. Pořád ale doufáme, že bychom tento článek někdy v budoucnu mohli jen vzít a aktualizovat pouze o pár detailů, protože to, že s něčím podobným Samsung skutečně přijde, není vůbec vyloučeno. 

Dnes nejčtenější

.