Zavřít reklamu

Varianty „vlajky“ Galaxy S22 Ultra s čipem Exynos 2200 a Snapdragon 8 Gen 1 se zdají být na první pohled identické, na pohled druhý však vykazují určité rozdíly. Týká se to nejen výkonu, ale i oblasti fotografie. Upozornil na to při testování druhé zmíněné varianty renomovaný web zabývající se testováním kvalit fotomobilů DxOMark.

Zpracování fotek na Galaxy S22 Ultra řeší čipy Exynos 2200 a Snapdragon 8 Gen odlišně. I když mají obě varianty smartphonu stejný fotografický hardware, ne vždy produkují stejné snímky. Občas má navrch varianta s čipem Samsungu, jindy zase varianta s čipsetem Qualcommu.

Při ořezu přiblížené fotky produkuje varianta Galaxy S22 Ultra s Exynosem, alespoň tedy v některých případech, horší výsledky než varianta se Snapdragonem. Konkrétně mají tyto snímky mají více šumu a méně detailů. Někdy je to ovšem naopak a v oříznutých fotkách varianty se Snapdragonem lze vidět ztrátu jemných detailů nebo efekt moiré.

Bez ohledu na použitý čipset disponuje nejvyšší model řady Galaxy S22 108MPx širokoúhlým fotoaparátem s laserovým autofokusem, fázovým ostřením a optickou stabilizací obrazu (OIS), 12MPx ultraširokoúhlým fotoaparátem s fázovým ostřením, 10MPx teleobjektivem s fázovým ostřením, OIS a 3x optickým zoomem a 10MPx periskopovým fotoaparátem s fázovým ostřením, OIS a 10x optickým přiblížením. Hlavní fotoaparát dokáže nahrávat videa v rozlišení 8K. Přední kamerka má rozlišení 40 MPx a umí natáčet 4K videa.

Pokud jde o to, která varianta je v oblasti fotografování lepší, obě jsou skvělé, protože v testech DxOMarku získaly stejné skóre, což je oproti předchozí generaci značný rozdíl. Z nového testu webu nicméně vyplývá, že varianta s Exynosem je lepší v nahrávání videí a lépe si poradí se zoomem, zatímco varianta se Snapdragonem pořizuje o něco málo lepší běžné fotky. Oba modely tedy v žebříčku aktuálně zabírají sdílené 14. místo.

Galaxy S22 Ultra s Exynosem koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.