Zavřít reklamu

Googlu to trvalo poměrně dlouho, protože funkci možnosti rychlé odpovědi na zprávu jedním klepnutím představil spolu s dalšími již na konci loňského roku. K vydání novinek však zmínil jen „již brzy“, a i když to nijak brzy nebylo, nyní minimálně tu ulehčující řidičům jejich konverzace konečně uvede v „život“.

Až dosud bylo jediným způsobem, jak odpovídat na zprávy při používání Android Auto, diktovat je hlasem. Android však již několik let nabízí rychlé odpovědi, které se snaží nabízet kontextově relevantní odpovědi na různá oznámení. Když s beta verzí 7.6.1215 Android Auta obdržíte příchozí zprávu a necháte ji Asistentem Google přečíst nahlas, systém vám nabídne alespoň jednu navrhovanou odpověď, a to obvykle v délce od tří slov až po jeden emotikon. Jediným klepnutím se následně odpověď odešle prostřednictvím vámi preferované aplikace pro zasílání zpráv.

Nad návrhy je také přítomna možnost „Vlastní odpověď“, která slouží jako způsob, jak přejít k diktování hlasem, místo abyste čekali, než Asistent Google přečte celou zprávu, a teprve poté se vás zeptal, zda na ni chcete odpovědět. Klepnutí na velké tlačítko je jednodušší a rychlejší než diktování odpovědi, ale stojí to přece jen trochu té pozornosti, protože je pořád nutná vizuální kontrola. Line-up šíření aktualizace samozřejmě neznáme, dá se ale předpokládat, že ostrá verze bude uveřejněna již brzy. 

Související články

Dnes nejčtenější

.