Zavřít reklamu

Nedá se zrovna říci, že by v Google Play byla o aplikace pro nahrávání hovorů nouze. Brzy však už tyto aplikace nebudete moci používat, a to i co se zařízení Galaxy týče. Potvrdil to sám Google v programových zásadách pro vývojáře. 

Uvedl totiž, že provádí zásadní změnu politiky, která fakticky zlikviduje všechny aplikace třetích stran pro nahrávání hovorů. A tyto změny samozřejmě byly provedeny v zájmu ochrany soukromí uživatelů. Změna zásad má vstoupit v platnost 11. května 2022 a omezuje způsob, jakým mohou vývojáři aplikací používat rozhraní API pro Usnadnění. Společnost uvádí, že toto API totiž nebylo pro vzdálené nahrávání zvuku hovorů navrženo.

Nahrávání hovorů už bylo blokováno u Androidu 6, ve výchozím nastavení Androidu 10 pak Google blokoval i možnosti záznamu z mikrofonu a reproduktoru, ale vývojáři aplikací přešli právě na používání rozhraní sporného API. Je důležité poznamenat, že Google nezruší všechny funkce nahrávání hovorů v systému Android. Zařízení, která jsou vybavena nativní funkcí nahrávání, jako jsou například telefony Pixel nebo právě Galaxy od Samsungu, budou tuto funkci nabízet i nadále.

Je také otázkou, zda se nějaká forma nahrávání hovorů nedostane do Androidu 13. Už součástí verze 11 totiž měla být přítomna funkce signalizující nahrávání, čímž by byla druhá strana jasně informována o tom, že je hovor monitorovaný. 

Související články

Dnes nejčtenější

.