Zavřít reklamu

Internet může být někdy zvláštním místem. Pokud by nebyl, Samsung Sam by se pravděpodobně nestal tak oblíbeným. Popularita něčeho, co ve skutečnosti není ani maskotem, ale spíše zajímavým fyzickým zobrazením virtuálního asistenta, vede mnohé k otázce: Kdo je to vlastně Samsung Sam?

Celé jméno virtuálního asistenta Samsungu je Samantha, takže jde ve skutečnosti o virtuální asistentku. I když je s korejským obrem spojována od roku 2021, kdy se stala virální, Samsung ji nevytvořil a ani nikdy nepotvrdil její existenci. Existuje pouze ve formě 3D renderovaných obrázků ukazujících virtuální ženu, která je zábavná a osobitá a která je podle všeho profesionálkou v používání produktů Samsungu.

Tyto 3D rendery vytvořila brazilská společnost Lightfarm ve spolupráci s firmou Cheil. Možná někdo z vás ví, že Cheil je marketingovou společností, kterou Samsung vlastní. Hlavní myšlenkou tohoto projektu nebylo používat tyto rendery k propagaci produktů Samsungu, nýbrž ukázat, jak by teoretický virtuální asistent mohl vypadat v lidské podobě.

Společnost Lightfarm již měla 2D model asistentky, ten nicméně prošel kompletní změnou designu a byl následně publikován na sociálních sítích ve 3D verzi. Její osobitá vizáž přitáhla zraky nejen fanoušků Samsungu. Někteří ji brali jako svou waifu, což je termín používaný pro anime postavy, do které je člověk romanticky zamilovaný. To ovšem některé povzbudilo k tomu, aby začali vytvářet a na internetu šířit ne úplně nezávadný obsah se Samsung Sam.

Lightfarm si rychle uvědomil, co se děje, a obratem vymazal samotnou existenci asistentky ze svých stránek. Jak ale dobře víme, z internetu nikdy nic opravdu nezmizí, takže Samantha bude i nadále uchvacovat srdce a myslí lidí online, i když se vlastně nikdy skutečnou virtuální asistentkou Samsungu nestala.

Témata: , ,

Související články

Dnes nejčtenější

.