Zavřít reklamu

Podle nedávné rozborky APK souborů provedené webem 9to5Google hodlá Google nahradit hesla tzv. univerzálními klíči. To znamená, že uživatelé by na svých telefonech již nemuseli zadávat hesla pro přihlášení k webovým službám.

Bude stačit použít dostupné autentizační metody, jako je přístupový kód, otisk prstu apod., a smartphone uživatele automaticky přihlásí k dané webové službě. Tuto informaci odhalil web poté, co v řetězcích kódu poslední verze aplikace Google Play Services objevil obraty jako „Hello passkeys, goodbye passwords“.

Tato nová funkce by se měla nazývat univerzálními klíči (passkeys). Jejím hlavním smyslem je odstranit nutnost zadávat heslo pro přístup k internetovým službám. Namísto hesel používají univerzální klíče s technologií FIDO (Fast Identity Online) kryptografické klíče, které budou bezpečně uloženy na zařízení uživatele a v účtu Googlu. Heslo k účtu Googlu si však uživatelé budou muset i nadále pamatovat. Kromě Googlu jsou součástí organizace FIDO Alliance, která tuto technologii vyvinula, Samsung, Apple, Microsoft, Meta, Amazon, Intel a další významné (nejen) technologické společnosti.

Související články

Dnes nejčtenější

.