Zavřít reklamu

Aplikace Zprávy je velice populární napříč celým světem a také různými zařízeními. Pokud tento titul používáte i vy, možná byste měli zpozornět. Chyba v aplikaci totiž způsobuje rychlé vybíjení telefonu tím, že zanechává zapnutý fotoaparát. 

Různá hlášení odhalují, že v aplikaci Zprávy Google je přítomna chyba nechávající otevřený fotoaparát, i když aplikace běží jen na pozadí. To způsobuje přehřívání zařízení a samozřejmě si to klade i značné nároky na výdrž jeho baterie. Tato chyba souvisí s tím, když chcete v aplikaci v integrovaném rozhraní fotoaparátu pořídit fotografii a připojit ji ke zprávě. Pokud snímky načítáte jen z galerie, je vše v pořádku.

Za vše může nedávná aktualizace aplikace, se kterou právě přišla i tato chyba. Společnost Google ohledně její přítomnosti zatím mlčí, takže v tuto chvíli ji ještě nepotvrdila. Je však samozřejmé, že bychom se v brzké době měli dočkat nápravné aktualizace, a to možná i bez jakéhokoli vyjádření.

Snadné řešení 

Této chybě a s ní spojenému rychlému vybíjení vašeho zařízení můžete ale sami snadno zabránit. Stačí totiž odepřít aplikaci Zprávy Google oprávnění používat fotoaparát telefonu. To lze provést prostřednictvím nabídky Nastavení, kde si otevřete nabídku Soukromí. Zde nahoře klepněte na Fotoaparát, vyberte Zprávy a zvolte Nepovolovat.

Související články

Dnes nejčtenější

.