Zavřít reklamu

Chatovací platformu WhatsApp používají ke každodenní komunikaci nejen jednotlivci, ale také různé instituce, jako jsou třeba školy nebo organizace. Proto přišla Meta s funkcí Komunity, která má zefektivnit komunikaci propojeních skupin. Umožní totiž sdružit různé skupiny pod jednu pomyslnou střechu. 

Uživatelé tím pádem mohou přijímat zprávy zaslané celé komunitě a snadno spravovat menší skupiny, které jsou její součástí. Se spuštěním této funkce jsou k dispozici i nové nástroje pro správce skupin, včetně možnosti rozhodovat, které z nich budou do Komunit zahrnuty. Také je možné posílat zprávy a oznámení všem členům skupin najednou. Novinky budou zaváděny v nadcházejících týdnech, aby je lidé mohli začít zkoušet ještě předtím, než budou Komunity plně připraveny.

Meta dále přináší řadu vylepšení, kdy mají nové funkce zefektivnit komunikaci a zpřehlednit dění v konverzacích, do kterých se zapojuje vyšší počet uživatelů: 

  • Reakce – uživatelé budou moci reagovat na zprávy pomocí emotikon. 
  • Smazání správcem – správci skupin budou mít možnost vymazat problematické zprávy z konverzací všech účastníků. 
  • Sdílení souborů – velikost sdílených souborů bude navýšena až na 2 GB, aby uživatelé mohli snadno spolupracovat i na dálku. 
  • Hovory pro více lidí – hlasové hovory budou nyní dostupné až pro 32 lidí. 

Zprávy odesílané prostřednictvím Komunit jsou stejně jako všechny konverzace ve WhatsAppu chráněny koncovým šifrováním. Tato technologie tak zajišťuje bezpečnost a soukromí uživatelů na platformě.

Jak Meta uvádí, Komunity jsou v aplikaci teprve na začátku a budování nových funkcí na jejich podporu bude v nadcházejícím roce hlavním cílem společnosti.

Stažení aplikace WhatsApp v Google Play

Související články

Dnes nejčtenější

.