Zavřít reklamu

Pokud už vás unavuje stále ten stejný zvuk vyzvánění vašeho zařízení, změňte jej. Můžete tak učinit pro vyzváněcí tón, zvuky oznámení i systémový zvuk. Poradíme také, jak se rychle přepnout na tichý režim. 

Každé zařízení s operačním systémem Android nabízí tlačítka hlasitosti. Pokud některé stisknete, tak např. na zařízení Samsung s Androidem 12 a One UI 4.1 (v našem případě se jedná o Galaxy S21 FE 5G) se vám zobrazí posuvník hlasitosti s možností jeho rozkliknutí. Zde si přes nabídku tří teček můžete ladit jednotlivé hlasitosti – vyzvánění, systému a třeba i médií. Skrze ikonu ozubeného kola se zde ale dostanete do Nastavení. Pokud vyjedete o nabídku zpět, už se vám zde nabízí změny melodií. Do této nabídky se však dostanete i když půjdete do Nastavení a vyhledáte Zvuky a vibrace.

Můžete zde vybrat vyzváněcí tón a změnit jej na ten požadovaný, kdy ikonou Plus můžete přidávat i nové. Stejně ostatně volíte i zvuk oznámení nebo systémový zvuk. Níže si můžete také vybrat, jaký chcete typ vibrací při hovoru nebo při oznámení. Najdete zde také možnost volby intenzity vibrací. V nabídce Systémový zvuk a vibrace si pak určíte, kde a jak chcete, aby se vaše zařízení chovalo.

Jak ztišit Android zařízení 

Pokud pak situace vyžaduje, abyste si své zařízení zcela ztišili, nemusíte tak činit mačkáním či držením tlačítek hlasitosti. Můžete tak totiž učinit i z nabídky panelu rychlého spuštění. Zde stačí sjet prstem od horní hrany displeje směrem dolů a klepnout na ikonu Zvuk. Ta se následně změní na Vibrace.

Opětovným jejím stisknutím už se vám zobrazí Ztlumit a vaše zařízení tím má vypnuté veškeré zvuky i vibrace. Pokud ikonu nevidíte, sjeďte od horního okraje displeje dvěma prsty a ikonu vyhledejte v zobrazené nabídce.

Související články

Dnes nejčtenější

.