Zavřít reklamu

I když byl prohlížeč Chrome v průběhu let mnohokrát vizuálně aktualizován, základní uživatelskou zkušenost s ním Google neměnil, jelikož nechtěl uživatele „dezorientovat“. Již nějakou dobu nicméně v Chromu pro Android probíhá test redesignovaného rozhraní New Tab Page (NTP), které podle některých hlasů mění několik věcí k horšímu. Naštěstí existuje způsob, jak se vrátit ke staré verzi.

Po otevření androidového Chromu po nějakém čase se uživateli zobrazí modifikovaná verze NTP. Logo Googlu je podstatně menší, přičemž adresní řádek se nachází mnohem výše. Pod lištou s  nedávno navštívenými weby (v podobě favikonů), umístěnou pod adresním řádkem, je zástupce pro „Continue browsing“ („Pokračovat v procházení“) a pod ním feedy Discover a Following.

Dobré je, že uživatel má rychlý přístup k přepínači záložek v pravém horním rohu, díky čemuž toto UI pasuje ke zbytku Chromu. Uživatelům to umožňuje vrátit se k tomu, co v prohlížeči právě dělají, i když to znamená, že musejí udělat krok navíc. Pokud se vám nová verze NTP nelíbí, můžete se vrátit ke staré. Provedete to tak, že do adresního řádku Chromu napíšete chrome://flags, úplně dole vyberete možnost Disabled a prohlížeč ukončíte a znovu spustíte.

Související články

Dnes nejčtenější

.