Zavřít reklamu

Bez ohledu na to, kolik dávají výrobci do svých chytrých telefonů paměti RAM, všichni se setkáváme s tím, že Android mnohdy až příliš neúprosně ukončuje aplikace běžící na pozadí. Např. Samsung se proti tomu snaží alespoň trochu bojovat svou funkcí RAM Plus, ale i tak se to týká i jeho strojů. V lepším případě to znamená opětovné spuštění naposledy přehrávané skladby nebo znovunačtení tweetu, v některých případech ale může dojít ke ztrátě neuložených dat.

S chystanou novou generací Androidu 13, která je v současné době ve fázi testování, je Google možná konečně připraven fungování správy úloh na pozadí zlepšit. Web XDA Developers si totiž všiml nové revize na Android Gerrit, která navazuje na některé změny, na kterých společnost pracuje v Chrome OS. Google pracuje na implementaci MGLRU, neboli „Multi-Generational Least Recently Used“, jako jisté politiky v systému Android. Poté, co ji původně zavedl pro miliony uživatelů Chrome OS, ji společnost začlenila i do jádra Androidu 13, čímž se společnost potenciálně chystá rozšířit její dosah na nespočet majitelů chytrých telefonů.

MGLRU by měl Androidu pomoci lépe vybírat ty aplikace, které se hodí ukončit a nechat běžet ty, ke kterým se s největší pravděpodobností vrátíte, nebo obsahují nedokončenou práci (rozepsaný text atd.). Google novou správu paměti testuje již na vzorku více jak milionu zařízení a první výsledky vypadají více než slibně. Celoplošné profilování totiž ukazuje celkové snížení využití procesoru kswapd o 40 % nebo 85% snížení počtu zabití aplikací při nedostatku paměti.

Telefony řady Galaxy S22 koupíte zde

Související články

Dnes nejčtenější

.