Zavřít reklamu

Jak to tak vypadá, tak operační systém Android 13 dostane funkci, kterou uživatelé Samsungu využívají již poměrně delší dobu (a stejně je tomu v iOS u iPhonů Applu). Podle nejnovější zprávy společnosti Esper totiž přidává Android 13 dvě nová rozhraní API, která uživatelům systému umožní na jejich smartphonech ovládat sílu jasu svítilny. 

Google minulý měsíc zveřejnil první vývojářské sestavení Androidu 13, díky kterému můžeme nahlédnout do připravovaných funkcí. Budou v něm tedy k dispozici nové možnosti ochrany soukromí, tematické ikony, předvolby jazyka pro jednotlivé aplikace, nebo také vylepšený Panel rychlého spuštění. Možná nejvíce uživatelů ale nakonec využije možnost ovládání jasu svítilny, o které se původně nemluvilo. I když je zde drobný háček.

One UI je jednoduše nejvyspělejší nadstavbou systému Android, a Samsung ji také neustále vylepšuje. Mimo jiné je zde právě i možnost aktivovat si z panelu rychlého spuštění svítilnu, které můžete následně definovat její intenzitu svícení. To však ostatní zařízení s Androidem neumí. Google si tedy všiml, že je to poměrně užitečná funkce, a plánuje ji přinést alespoň s Androidem 13. Ten totiž obsahuje dvě rozhraní API pojmenované jako „getTorchStrengthLevel“ a „turnOnTorchWithStrengthLevel“.

První zvýší úroveň jasu LED blesku, zatímco druhé ji nastaví na minimální hodnotu. Dříve existovalo pouze jedno rozhraní API, a to „setTorchMode“, které umožňovalo uživatelům svítilnu buď zapnout, nebo vypnout. Uživatelé ostatních značek smartphonů s Androidem se ale nemusí těšit předčasně. Podle blogu totiž nemusí být všechny smartphony schopny úrovně jasu svítilny přepínat, protože pro podporu této funkce bude zapotřebí aktualizace hardwaru fotoaparátu. Telefony Pixel od společnosti Google by tak mohly být pravděpodobně jedinými telefony, které tuto funkci získají s aktualizací na Android 13. 

Související články

Dnes nejčtenější

.