Zavřít reklamu

Technologický vizionář a pro někoho i tak trochu kontroverzní osobnost Elon Musk nedávno získal více než 9% podíl v Twitteru. Nyní vyšlo najevo, že populární mikroblogovací platformu chce koupit celou. A nabízí za ni pořádný balík.

Musk, který šéfuje významným technologickým společnostem Tesla a SpaceX, podle dopisu, jejž ve středu odeslal americké burze, nabízí za jednu akcii Twitteru 54,20 dolarů. Při skoupení všech akcií to vychází na závratných 43 miliard dolarů (zhruba 974 mld. Kč). V dopise také píše, že je to jeho „nejlepší nabídka a konečná nabídka“, a hrozí, že v případě jejího odmítnutí přehodnotí svou pozici akcionáře společnosti. Podle něj je nutné, aby se Twitter přeměnil na soukromou společnost.

Za zmínku stojí, že Musk po skoupení 9,2% podílu odmítl nabídku vstoupit do představenstva Twitteru. Odůvodnil to mimo jiné tím, že nedůvěřuje jeho vedení. S necelými 73,5 miliony akcií ve svém vlastnictví je nyní největším akcionářem Twitteru. Sám je na populární sociální síti velmi aktivní a má zde v současnosti 81,6 milionu sledujících. Momentálně je nejbohatším člověkem na světě a jeho majetek se odhaduje na zhruba 270 miliard dolarů, takže pokud by měl vydat zmíněných 43 miliard dolarů, příliš by to na své peněžence nepocítil.

Dnes nejčtenější

.