Zavřít reklamu

Jen těžko si můžeme představit podivnější kombinaci dvou známých značek, než je dnes již kultovní videoherní série Kingdom Hearts. Ta v roce 2002 započala svým první dílem na Playstation 2 éru, ve které se potkávají ty nejznámější filmové postavy z filmů od studia Disney se světem japonských RPG od vývojářů ze Square Enix. Podivný svět, ve kterém se setkávají seriózní charaktery s kačerem Donaldem nebo myšákem Mickeym ze sebe postupem času vybudoval jednu z nejobsáhlejších videoherních sérií, která je známá i kvůli svému až příliš komplikovanému příběhu.

Hry ze série se podívaly na většinu myslitelných platforem, včetně zařízení s Androidem. Nyní u příležitosti dvacátého výročí značky oznámili vývojáři ze Square Enix další projekt, který se bude na telefonech zatím nejvíce přibližovat svému předobrazu z velkých platforem. Kingdom Hearts: Missing Link se ve videu výše představuje poměrně tajemným způsobem a i hře samotné se toho ale moc nedozvíme. Snad jen to, že na mobilní zařízení konečně značka zamíří ve formě akčního RPG.

Od vývojářů jsme se posléze dozvěděli ještě to, že hra bude nějakým způsobem využívat propojení s reálným světem. S největší pravděpodobností nemůžeme čekat podobné využití jako v Pokémon Go, bude proto zajímavé sledovat, co tím vývojáři vlastně myslí. Zatím nevíme, kdy Kingdom Hearts: Missing Link na Android dorazí, beta test by se měl ale rozběhnout v průběhu letošního roku.

Související články

Dnes nejčtenější

.