Zavřít reklamu

I když většina dnešních smartphonů snadno přežije nějaké to ponoření do vody, situace se zcela mění, pokud vezmeme v úvahu vodu slanou. Jak známo, slaná voda vede elektřinu lépe než běžná voda, což znamená, že pravděpodobnost usmažení obvodů je mnohem vyšší, a to i v případě, kdy má telefon zvýšenou odolnost podle standardu IP. Web Samsungu to hraje na jistotu a uživatele žádá, aby s jeho smartphony ke slané vodě nechodili.

To vyvolává otázku: Je bezpečné vzít si jeden z mnoha vlajkových smartphonů Galaxy disponujících voděodolností a prachuvzdorností na pláž? Odpověď zní ano, ale s jistými opatřeními.

Loni se Samsung spojil s měsíčníkem National Geographic, aby předvedl schopnost „vlajky“ Galaxy S21 Ultra natáčet videa v rozlišení 8K. Odbornice na mořský život tehdy (samozřejmě dostatečně) chráněný telefon vzala do předtím neviděných hloubek, aby s ním pořídila dechberoucí videa.

Nicméně výše zmíněná ochrana loňské Ultry byla telefonu takříkajíc ušita na míru a běžný zákazník ji prostě nesežene. Co se nicméně stane, když máte jako ochranu obyčejný plastový sáček a omylem vám spadne do moře? Populární YouTube kanál Linus Tech Tips se před několika lety rozhodl na tuto otázku najít odpověď.

Youtuber do sáčku vložil několik telefonů té doby, včetně Galaxy S7, a potopil se s nimi do oceánu. Výsledek nebyl příliš překvapující. Všechny smartphony při kontaktu se slanou vodou prakticky okamžitě odešly. Galaxy S7 se ovšem držel statečně, duši vypustil až v hloubce 3 metrů.

Z výše řečeného lze vyvodit, že váš smartphone Galaxy, pokud tedy má zvýšenou odolnost podle standardu IP, může přežít krátké šplouchnutí v oceánu. Telefony bez jakékoli zvýšené odolnosti by však byť jen krátký kontakt s mořskou vodou přežít nemusely, takže pokud takovýto smartphone máte, raději s ním na pláž vůbec nechoďte.

Související články

Dnes nejčtenější

.