Zavřít reklamu

Ruku na srdce: Také se vám někdy stalo, že jste nástroj pro vysunutí šuplíku SIM karty strčili do prostoru pro mikrofon místo toho k tomu určenému? Nedivili bychom se, protože to je poměrně běžné. Jenže zejména při vyvinutí větší síly mohou vzniknout obavy, zda jste nepoškodili voděodolnost svého zařízení nebo i samotný mikrofon.

Můžete být však klidní. Video publikované v YouTube kanálu JerryRigEverything totiž dokazuje, že výrobci tak trochu počítají s tím, že by se něco podobného mohlo skutečně stát a snaží se jakémukoli takovému poškození předcházet. Tento otvor pro mikrofon se totiž postupně zužuje, takže ať už se nástrojem dostanete jakkoli hluboko, k mikrofonu se vlastně nedostanete. I kdyby se vám to totiž povedlo, je ten pro jistotu umístěn stranou.

Nejedná se přitom jen o řešení zařízení společnosti Samsung. Stejně tak je tomu u několika dalších, včetně Pixelu 6 Pro, Xiaomi Mi 11 a OnePlus 10 Pro. Je ale pravdou, že zde už k omylu vyloženě dojít nemusí, a to z důvodu jiné polohy šuplíku pro SIM. iPhony jej pak mají úplně na straně zařízení, takže tam také omyl zrovna nehrozí. Nejvíc to tedy hrozí právě u zařízení Samsungu, a to zejména u modelu Galaxy S22 Ultra, který má otvor pro vysunutí šuplíku SIM hned vedle mikrofonu. V každém ohledu je důležité, že se nemusíte bát, že jste si zařízení poškodili. Zkuste ale příště méně chvátat a pořádně se podívat, kam co vlastně strkáte.

Samsung Galaxy S22 Ultra koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.