Zavřít reklamu

Co rozhoduje při koupi mobilního telefonu dané značky? Samozřejmě velikost, výkon, cena, ale i specifikace fotoaparátů. Mobilní telefony totiž dokázaly zastoupit mnohá jednoúčelová zařízení, mezi které patřily i kompaktní fotoaparáty. Dokáže tedy Galaxy S22 nahradit běžný fotoaparát na bázi denního focení? 

Zcela určitě ano. Nepatří sice mezi naprostou špičku, protože tu reprezentuje spíše model Ultra, který disponuje nejen 108MPx širokoúhlým fotoaparátem, ale také teleobjektivem s 10násobným optickým přiblížením. Na druhou stranu právě Galaxy S22 může být jistou volbou z rozumu. Jeho cena je o třetinu nižší a poskytuje to nejlepší v dané cenové kategorii.

Specifikace fotoaparátů Galaxy S22: 

  • Širokoúhlý: 50 MPx, f/1,8, 23 mm, Dual Pixel PDAF a OIS  
  • Ultraširokoúhlý: 12 MPx, 13 mm, 120 stupňů, f/2,2  
  • Teleobjektiv: 10 MPx, f/2,4, 70 mm, PDAF, OIS, 3× optické přiblížení 
  • Přední kamera: 10 MPx, f/2,2, 26 mm, Dual Pixel PDAF 

Galaxy S22 má celkový rozsah přiblížení od 0.6 po 3× optické přiblížení s možností 30× digitálního zoomu. I když nejsem fanoušek ultraširokoúhlých fotografií, které mohou hodně zkreslovat realitu, hlavní 50MPx fotoaparát je ideální pro jakékoli podmínky. Teleobjektiv pak podává očekávané výsledky, se kterými budete spokojeni. Digitální přiblížení je samozřejmě jen do počtu a málokdy pro něho najdete praktické využití.

128GB verze telefonu Galaxy S22 se pohybuje na hranici 22 tisíc Kč, za vyšší 256GB paměťové úložiště zaplatíte 23 tisíc Kč. Celá čtveřice fotoaparátů je naprosto shodná s tou v Galaxy S22+. Jenže jenom kvůli většímu displeji u něho zaplatíte nepoměrně více peněz (a také větší baterii a rychlejšímu nabíjení). 128GB verze totiž startuje na 26 990 Kč. Přítomné fotografie jsou pro potřeby webu zmenšeny a komprimovány, všechny ukázkové fotografie si můžete prohlédnout zde.

Galaxy S22 můžete koupit zde

Související články

Dnes nejčtenější

.