Zavřít reklamu

Je zde prodloužený velikonoční víkend, který jistě řada z vás bude chtít využít k výletům na kolech. Při těchto příležitostech se kromě jiného také výborně hodí aplikace, které vám pomohou s naplánováním si své trasy a orientací v terénu. V tomto článku vám představíme cyklonavigace pro Android.

Na kole i pěšky

Na kole i pěšky je výborně vypadající, jednoduchá, ale skvěle funkční tuzemská aplikace, která skvěle poslouží nejenom cyklistům. Kromě cyklostezek zde najdete i cesty pro pěší nebo třeba inline brusle, můžete si zde do detailů naplánovat trasu vašeho cyklovýletu, přidávat nejrůznější body zájmu, využít již zmapované stezky nebo se třeba informovat o nedalekých kulturních akcích.

Stažení v Google Play

Mapy.cz

Mapy.cz je velmi kvalitní tuzemská aplikace, kterou můžete bez obav využít i k plánování a absolvování vašich výletů na kolech. Kromě vysoce kvalitních map všeho druhu zde najdete také možnost offline režimu, podrobného plánování tras, získávání informací o jednotlivých bodech zájmu nebo třeba možnost kompletního záznamu vaší trasy. Své trasy můžete také exportovat a následně ukládat.

Stažení v Google Play

GPSies

Aplikaci s názvem GPSies jistě využijí všichni, kteří rádi plánují detailní trasy svých výletů – a to nejenom na kolech. Kromě toho nabízí aplikace GPSies možnost kompletního záznamu avší trasy včetně vzdálenosti a rychlosti, možnost výběru z více pohybových aktivit, získání informací o jednotlivých detailech trasy a spoustu dalšího.

Stažení v Google Play

Cyclers

Cyclers je aplikace, určená přímo cyklistům, která také klade velký důraz na svou komunitní stránku. Najdete zde možnost podrobného plánování tras, detailní cyklomapy a řadu dalších užitečných funkcí tohoto typu. Kromě toho ale nabízí Cyclers také možnost zúčastnit se různých zajímavých výzev, za které můžete získat virtuální odměny, zúčastnit se soutěží, nebo vlastním hlášením přispět k lepší informovanosti jiných cyklistů o jednotlivých trasách.

Stažení v Google Play

Wikiloc

Wikiloc je osvědčená navigace, kterou zajisté využijete i na vašich jarních cyklovýletech. Najdete zde nejen možnost plánování vlastních tras, ale také přehled předdefinovaných tras, možnost záznamu vaší aktivity (nejen té cyklistické), funkce pro přidávání detailů k vašim trasám a mnoho dalšího. Samozřejmostí je možnost offline režimu nebo sdílení tras.

Stažení v Google Play

Související články

Dnes nejčtenější

.