Zavřít reklamu

Obchod Google Play pomáhá vývojářské komunitě amerického technologického giganta distribuovat globálně nejinovativnější a nejdůvěryhodnější aplikace miliardám lidí. Jde o pokračující proces a Google stále pracuje na způsobech, jak bezpečnost aplikací napříč jeho ekosystémem zlepšit.

Vedle funkcí a zásad obchodu Google Play, jež jsou zásadní pro zajištění bezpečného uživatelského zážitku, přináší každá aktualizace systému Android vylepšení soukromí, bezpečnosti a uživatelské zkušenosti. Aby Google zajistil, že uživatelé budou mít z těchto vylepšení co největší užitek, spolupracuje s vývojáři, aby zabezpečil, že jejich aplikace budou na novějších verzích Androidu fungovat zcela hladce.

Proto také americká společnost oznámila, že podniká další kroky k ochraně uživatelů před instalováním aplikací, které nemají nejnovější funkce ochrany soukromí a bezpečnosti. Jejich bezpečí konkrétně posiluje tím, že rozšiřuje cílovou úroveň API obchodu Google Play. Google na svém vývojářském blogu uvedl, že počínaje 1. listopadem letošního roku nebudou aplikace, které do dvou let od vydání poslední velké aktualizace Androidu nezacílí na úroveň API dostupné k instalaci. Jak budou v budoucnu vydávány nové verze Androidu, tento požadavek bude odpovídajícím způsobem upravován.

Důvody pro tento krok jsou podle Googlu jednoduché. Uživatelé používající nejnovější androidová zařízení nebo ti, kteří svá zařízení pravidelně aktualizují, prý dle něho očekávají, že využijí plný potenciál všech ochran bezpečí a soukromí, které Android nabízí. Rozšíření požadavků tak podle technologického giganta ochrání uživatele před instalováním starších aplikací, které těmito ochranami nemusejí disponovat.

Dobrou zprávou je, jak Google dodává, že drtivá většina aplikací v jeho obchodě tyto standardy již splňuje. Ostatní aplikace prý budou vyžadovat další pozornost, proto Google v předstihu upozorňuje vývojáře. Současní uživatelé starších aplikací, kteří je předtím nainstalovali z Google Play, je budou moci pořád přeinstalovávat a používat na jakémkoli zařízení s jakoukoli verzí Androidu, které tyto aplikace podporují.

Související články

Dnes nejčtenější

.