Zavřít reklamu

13Jak známo, některé větší smartphony a tablety nejsou tak pevné a je možné je vyvinutím velké síly ohnout či přímo zlomit. Aktuálně nejšpičkovější tablet Samsungu Galaxy Tab S8 Ultra se pyšní obřím 14,6palcovým displejem a jeho tloušťka činí jen 5,5 mm, takže by bylo logické očekávat, že nebude příliš pevný. Známý youtuber Zack Nelson aka JerryRigEverything se rozhodl zatím největší tablet korejského obra „prohnat“ svým obvyklým testem odolnosti, aby viděl, jestli přežije v jednom kuse.

Super AMOLED displej na Galaxy Tab S8 Ultra je vyroben ze skla a poškrábe se na úrovni 6 Mohsovy stupnice tvrdosti. Tablet disponuje poddisplejovou čtečkou otisků prstů, která fungovala i poté, co displej důkladně poškrábal hrot s úrovní tvrdosti 7. Boky a záda jsou vyrobeny z kovu, jak dokázal blízký kontakt s žiletkou.

Posledním testem byl ten, který nás zajímá nejvíce, tedy test pevnosti. Možná je to vzhledem k jeho velikosti a tloušťce překvapivé, ale tablet se ani při vyvinutí značné síly nezlomil, pouze ohnul. Celkově lze konstatovat, že Galaxy Tab S8 Ultra je velmi odolným tabletem, podobně jako telefony řady Galaxy S22.

Související články

Dnes nejčtenější

.