Zavřít reklamu

Čipy UWB (Ultra-wideband) se staly u většiny vlajkových lodí Samsungu už víceméně standardem. Kromě toho, že pomáhají s vysoce přesným sledováním předmětů, lze je také použít jako digitální klíč k odemykání aut. Nyní se funkce Digital Car Key dočkala řada nových vozidel. Mezi některá nově podporovaná patří Genesis GV60 a GV90, BMW1–8, Z4, X5–7, iX3, iX a i4 nebo Kia Niro. Kromě aut značky Genesis se všechny modely BMW a Kia spoléhají na NFC, nikoli UWB.

Je nutné podotknout, že funkce Digital Car Key je stále exkluzivní pro Jižní Koreu. Samsung zatím nepotvrdil, kdy dorazí na mezinárodní trhy. K dosažení stejného výsledku je nicméně možné na smartphonech Galaxy použít androidový digitální klíč od Googlu (vyžadován je ovšem Android 12 a funkce je momentálně dostupná pouze v několika zemích světa, jako je Jižní Korea, USA, Kanada, Velká Británie, Německo, Itálie nebo Francie).

Zavádění takovéto vysoce zabezpečené a zároveň vysoce rizikové funkce v globálním měřítku si vyžádá určitý čas, jelikož ji musí „odklepnout“ řada vládních úřadů. Kromě toho je většina podporovaných aut špičkových, takže Samsung musí zajistit, aby i jeho zabezpečení bylo špičkové, jinak riskuje žalobu, pokud by se hackerům podařilo jeho technologii reverzně analyzovat a zmocnit se tak daného vozidla.

Dnes nejčtenější

.