Zavřít reklamu

Zkratka IMEI pochází z anglického International Mobile Equipment Identity a jde o unikátní číslo přidělené výrobcem mobilního telefonu. Mají jej tedy všechna mobilní zařízení a toto číslo určuje jejich identitu. V závislosti na modelu vašeho zařízení existuje několik různých způsobů, jak jej zjistit. 

IMEI je patnáctimístné číslo, které má přesně daný formát, který uvádí nejen výrobce zařízení ale i zemi či sériové číslo. IMEI ukládá mobilní operátor do registru mobilních zařízení (EIR), a po nahlášení krádeže operátorovi jej může zablokovat tak, aby nebylo takové zařízení v příslušné mobilní síti možné používat.

Jak zjistit IMEI na Androidu v Nastavení 

  • Jděte do nabídky Nastavení. 
  • Sjeďte úplně dolů. 
  • Zvolte nabídku O telefonu. 
  • Zde už vidíte všechny potřebné informace, včetně sériového čísla nebo čísla modelu. Pokud vlastníte starší Android, možná budete muset pro zobrazení těchto informací klepnout na Stav.

Jak zjistit IMEI na telefonu a balení 

Je velice pravděpodobné, že bude IMEI, sériové číslo a číslo modelu vytištěno i přímo na zařízení. To obvykle na zadní jeho straně (u starších zařízení pod baterií). Problém je zde ten, že zde bude tato informace skutečně malá proto, aby neničila design zařízení. Bez lupy se tedy pravděpodobně neobejdete, a proto se hodí využít spíše předchozí řešení. To tedy pokud je zařízení funkční. IMEI však vyčtete i z balení zařízení.

Jak zjistit IMEI na Androidu zadáním kódu 

Pokud se vám nechce hledat v nic nastavení, na telefonu a ani jeho balení, můžete také použít aplikaci Telefon a specifický kód. Na klávesnici tedy zadejte *#06# a ihned se vám informace ukážou, aniž byste museli vůbec uskutečňovat nějaké volání.

Tento návod byl tvořen na Samsungu Galaxy S21 FE 5G s Androidem 12 a One UI 4.1. Sériová čísla, IMEI a další informace byly záměrně skryty, proto nejsou zobrazeny. Pokud ale budete návody aplikovat na své zařízení, jednotlivé náležitosti na nich uvidíte.

Související články

Dnes nejčtenější

.