Zavřít reklamu

Klávesnice je samozřejmě nezbytnou součástí každého chytrého telefonu. Od té doby, kdy jsou ty dotykové a jejich displej zabírá celou čelní plochu, nezbylo zde místo pro fyzická tlačítka. A paradoxně to může být dobře. Díky odezvě vibracemi se na ní píše relativně dobře, a navíc si ji můžeme přizpůsobit. 

S fyzickou klávesnicí samozřejmě nepohnete, tu softwarovou si ale můžete definovat dle svého přání tak, aby vám maximálně vyhovovala. Samozřejmě i ona má své limity, aby byla pořád použitelná, a to ať už máte velké nebo malé prsty a jestli ji chcete mít více vpravo nebo vlevo. 

Jak zvětšit klávesnici na Samsungu 

  • Jděte do Nastavení. 
  • Zde vyberte sjeďte níže a vyberte Obecná správa. 
  • Vyhledejte nabídku Nastavení klávesnice Samsung a klepněte na ni. 
  • V sekci Styl a rozložení vyberte Velikost a průhlednost. 

Následně se vám zobrazí klávesnice ohraničená modrých obdélníkem se zvýrazněnými body. Když za ně budete tahat na požadovanou stranu, tak budete upravovat velikost klávesnice – tedy buď ji zvětšovat, nebo naopak zmenšovat. Volbou Hotovo svou editaci potvrdíte. Pokud pak nové rozměry klávesnice budete zkoušet a zjistíte, že vám nevyhovují, kdykoli zde můžete dát volbu Obnovit a tím velikost klávesnice vrátíte na tu původní.

Jak zvětšit klávesnici na Androidu s Gboard 

Pokud používáte klávesnice třetích stran, je velice pravděpodobné, že změnu velikosti nabízejí i ony. Pokud používáte klávesnici Googlu, tedy pravděpodobně tu nejrozšířenější klávesnici napříč výrobci zařízení s Androidem, můžete si velikost klávesnice a její preference upravit také. Pokud klávesnici Gboard nainstalovanou nemáte, můžete tak učinit zde. 

  • Otevřete aplikaci Gboard. 
  • Vyberte Předvolby. 
  • Zde v sekci Rozvržení klepněte na Výška klávesnice. 
  • Můžete si vybrat od extra nízké až po extra vysokou. Celkem je zde 7 možností, takže je velice pravděpodobné, že se některá z nich do vašeho vkusu trefí.

V Rozvržení se nachází ještě možnost Režim jedné ruky. Po jeho vybrání si tak můžete klávesnici posunout k pravému nebo levému okraji displeje pro lepší dosah vašeho palce na všechny její klávesy.

Související články

Dnes nejčtenější

.